Goniec.pl
Wiadomości

Wiadomości TVP z dnia 03.06.21

Adamczyk przeszedł samego siebie. "Wiadomości" wymyśliły "pruski gen"

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Wiadomo, że od dłuższego czasu pomysłowość reporterów wiadomości dotycząca materiałów traktujących o opozycji jest bardzo daleko posunięta. W dzisiejszym wydaniu na pierwszy plan wybił się materiał, z którego dowiedzieliśmy się, kogo i dlaczego łączy "pruski gen".

Krzysztof Nowin-Konopka przygotował materiał, dla którego punktem wyjścia była wypowiedź prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Włodarz miasta był jednym z gości podczas otwarcia Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza w ECS w Gdańsku.

Prezydent Poznania w dosyć oryginalny sposób wypowiedział się na temat czasów zaborów. Jego zdaniem 123-lata udręki wpłynęły dobrze na wytworzenie więzi między polskimi miastami.

- U nas ten pruski element, te 123 lata tej obecności w Prusach i to wszystko, co się z tym wiązało, jednak prowadzi do tego, że się świetnie rozumiemy, jeśli chodzi o Gdańsk, Wrocław i uważamy, że z wiedzy, z nauki warto czerpać, należy czerpać i w związku z tym tak dobrze się u siebie wzajemnie czujemy - powiedział podczas ceremonii otwarcia.

Kto według „Wiadomości” ma „pruski gen”?

Takiej okazji nie mogły oczywiście przepuścić „Wiadomości”. Reportaż przygotowany przez Piotra Nowinę-Konopkę nie omieszkał oczywiście poruszyć nawet wątku Donalda Tuska.

[EMBED-243]

- "Dzięki zaborom świetnie się rozumiemy". Te szokujące słowa prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka padły podczas inauguracji Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza. Opozycyjni samorządowcy uznali okres zaborów za ważny motyw łączący współczesne polskie miasta. A komentatorzy już mówią o "pruskim genie" i pytają, czy to element programu totalnej opozycji - tak zapowiedział materiał Michał Adamczyk.

W materiale pojawiły się chyba wszystkie najbardziej niewygodne wypowiedzi osób związanych z obecną opozycją. Przypomniano m.in. że Rafał Trzaskowski nie był fanem koncepcji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, ponieważ wskazał na bliskość berlińskiego portu lotniczego.

Trzaskowski pojawił się również w kontekście wcześniej wspomnianych słów prezydenta Poznania. Wytknięto mu brak reakcji na słowa Jaśkowiaka. Szkoda, że takiego wytknięcia braku reakcji nie zaprezentowano Rzecznikowi Praw Dziecka, kiedy biernie słuchał, jak Tadeusz Rydzyk nie potępiał molestowania dzieci przez duchownych.

Oczywiście w materiale nie mogło zabraknąć dwóch postaci, bez których trudno sobie wyobrazić wydanie „Wiadomości”. Pierwszą z nich jest oczywiście Jacek Karnowski, który klasycznie wystąpił w roli eksperta.

Drugą z nich jest nie kto inny, jak Donald Tusk. Jak tym razem znaleziono dla niego miejsce? Były premier pojawił się na kilka sekund na samym końcu materiału, jak przedstawiono pozbawioną kontekstu wypowiedź, której udzielał po niemiecku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Mocne kazanie abp. Jędraszewskiego. Uderzył w kobiety

  • Niebywałe sceny na pogrzebie. Gołąb usiadł na głowie syna zmarłej

  • Gwiazda telewizji Angelica Jordao przeżywa dramat. Ukradli urnę z prochami jej dziecka

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska, Wiadomości TVP

Podobne artykuły

Wiadomości

Jest reakcja resortu Zbigniewa Ziobry ws. decyzji NIK

Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Zdrowia zadecydował o obostrzeniach. Wiadomo, kiedy zostaną wprowadzone

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe ustalenia ws. kierowcy autobusu, który doprowadził do śmierci 19-latki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anita Włodarczyk ma nadzieję na dalsze starty. Obawia się problemów ze zdrowiem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rzecznik MZ rozwiał wątpliwości. Niewykluczone, że obostrzenia dotkną tylko niezaszczepione osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

Czechy: Zderzenie pociągów. Nie żyją dwie osoby, co najmniej 40 rannych

Czytaj więcej >