Goniec.pl
Adam Niedzielski potwierdził: kolejni polscy pielgrzymi wrócą do Polski, poleciał po nich samolot LPR

Jurica Galoic/PIXSELL/Xinhua News/East News

Adam Niedzielski ogłosił pilną wiadomość. Chodzi o wypadek autokaru w Chorwacji

17 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Do Chorwacji poleciał specjalny samolot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wróci z trzema polskimi turystami, którzy brali udział w tragicznym wypadku autokaru w Chorwacji. Oficjalną informację na ten temat przekazał Adam Niedzielski.

Ciąg dalszy wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. W środę 17 lipca do Polski wrócą kolejni poszkodowani. Nie są ostatni. Ranni wciąż przebywają w szpitalach, a ich transporty pozostają na razie w planach.

Śnięte ryby w Odrze to tykająca bomba, naukowcy ostrzegają przed zatruciem wtórnym

Skażenie na Odrze. Naukowcy alarmują o kolejnym zagrożeniu. Ujawniono wyniki badań śniętych ryb

CZYTAJ DALEJ

Od 6 sierpnia przebywali oni w chorwackim szpitalu. Lekarze zdecydowali, że ich stan pozwala już powrót do ojczyzny. W porozumieniu z polskimi władzami zorganizowano transport. Pacjenci trafią do kraju dzięki LPR-owi.

Adam Niedzielski: trzech pielgrzymów wróci w środę do kraju

Pielgrzymi jadący do Medjugorie, którzy przeżyli wypadek polskiego autokaru na chorwackiej autostradzie A4, mogą mówić o wielkim szczęściu. Adam Niedzielski w środę po południu przekazał ważną wiadomość.

Kolejni pacjenci przebywający pod opieką chorwackich lekarzy mogą już wrócić do domu. Mimo iż biuro podróży "U Brata Józefa" działało nielegalnie, to ranni pielgrzymi mogą liczyć na pomocną dłoń ze strony państwa.

- Do Polski sprowadzamy dziś kolejnych 3 pacjentów z Zagrzebia, którzy ucierpieli w tragicznym wypadku autokaru - napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Nie będą jechać autobusem ani karetką, MZ wysłało specjalny samolot

Traumatyczne przeżycia związane z podróżą autokarem do Chorwacji nie zostaną powtórzone. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że w trosce o komfort i szybkość transportu rannych pielgrzymów do Zagrzebia wyruszyła specjalna maszyna.

- Do Chorwacji poleciał po nich samolot LPR. Wszyscy są w stanie stabilnym. Jeżeli stan pozostałych pacjentów na to pozwoli, wkrótce kolejny lot - dodał minister zdrowia w krótkim komunikacie na temat dalszych losów poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji: biuro działało nielegalnie

Wiadomość o wypadku autokaru wiozącego polskich pielgrzymów do Medjugorie stawała się z każdą minutą coraz bardziej przerażająca. Kiedy potwierdzono ofiary śmiertelne, pewne było, że do podobnej tragedii w polskim transporcie dawno już nie doszło.

Chorwacki strażak o wypadku polskiego autokaru: "Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem"

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kamery uchwyciły pojazd na moment przed wypadkiem

CZYTAJ DALEJ

Bardzo szybko na jaw wyszło, że organizator pielgrzymki, która zakończyła się 6 sierpnia nad ranem dramatem... działał nielegalnie. Biuro podróży "U Brata Józefa" nie było wpisane do rejestru organizatorów turystycznych.

- To oznacza, że klienci biura nie są objęci gwarancją ubezpieczeniową, jaka przysługuje turystom korzystającym z usług zarejestrowanych biur podróży. Urząd marszałkowski skierował sprawę do organów ścigania - przekazało w czwartek biuro prasowe kancelarii marszałka woj. mazowieckiego.

Nie tylko Odra, alarm podniesiono również nad Nerem. Fot.: OSP Koło Nad Wartą

Odra nie jest jedyna? Pilna akcja służb, na rzece w Wielkopolsce rozłożono zaporę, mieszkańcy dostali alert RCB

Skażenie Odry to wierzchołek góry lodowej? Na rzece Ner również zauważono masowe śnięcie ryb. Strażacy zostali wezwani do akcji. Przygotowano specjalną infrastrukturę i zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne alerty o zanieczyszczeniu rzeki Ner. Co się dzieje?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, rmf24pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nietypowe alerty RCB trafiły do turystów i mieszkańców Pomorza. "Nie zbliżaj się do plaż"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jerzy Urban był poważnie schorowany. Przyjaciel ujawnił prawdę o jego kłopotach zdrowotnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zabrze. Tragiczne odkrycie w sortowni odpadów. Znaleziono zwłoki noworodka

Czytaj więcej >
Łukaszenko przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Tłumaczenia dyktatora jeżą włosy na głowie

Wiadomości

Łukaszenko pierwszy raz przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Wystarczy tylko spełnić określone warunki

Wiadomości

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Trzeba tylko spełnić określone warunki

Czytaj więcej >
Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Czytaj więcej >