Goniec.pl
Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki, poszło o sandały, bluzkę i spódnicę

Twitter.com/NewsPlatforma

Małgorzata Kidawa-Błońska ma kłopoty. Zarzuty ekspertów brzmią poważnie, mowa nawet o znieważeniu

17 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Małgorzata Kidawa-Błońska po raz kolejny znalazła się na ustach wszystkich Polaków. Tym razem padła ofiarą mody. Zapewne nie była tego świadoma, dopóki specjaliści od stylu nie wytknęli jej, że otwarcie zlekceważyła Święto Wojska Polskiego. Problemem okazały się nie tylko sandały.

Małgorzata Kidawa-Błońska wchodząc do polityki, nie mogła się spodziewać, że będzie krytykowana za... strój. Lata obecności na polskiej scenie powinny ją przyzwyczaić do tego, że powiedzenie "spodziewaj się niespodziewanego" jest w tym przypadku wyjątkowo prawdziwe.

Śnięte ryby w Odrze to tykająca bomba, naukowcy ostrzegają przed zatruciem wtórnym

Skażenie na Odrze. Naukowcy alarmują o kolejnym zagrożeniu. Ujawniono wyniki badań śniętych ryb

CZYTAJ DALEJ

Małgorzata Kidawa-Błonska trafiła na celownik po tym, jak w Święto Wojska Polskiego pojawiła się z partyjnymi kolegami i koleżanką na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Dobre chęci i pragnienie wyróżnienia się z tłumu zaprowadziły Kidawę-Błońską na manowce.

Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki. Stylizacja pokazała brak szacunku?

Małgorzata Kidawa-Błońska chciała oddać hołd nie tylko świętującemu 15 sierpnia Wojsku Polskiemu, ale również miłości Polaków dla sandałów? Krytycy PO mają spore pole do popisu w kwestii szukania kolejnych epitetów opisujących wygląd wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska i jej strój wywołały oburzenie

Małgorzata Kidawa-Błońska i jej strój wywołały oburzenie

Specjaliści od stylu nie omieszkali podkreślić, że Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała całą paradę gaf modowych. Sandały nie były jedynym problemem.

Małgorzata Kidawa-Błońska na zdjęciach udostępnionych przez Platformę Obywatelską stoi skąpana w końcu, ramię w ramię ze swoimi kolegami i posłanką. Uśmiech widoczny na zdjęciach szybko jednak zbladł, gdy dowiedziała się, że zupełnie zlekceważyła święto swoim wyglądem, a termin "dress code" jest jej obcy.

Liliowa, wzorzysta bluzka na krótki rękach. Plisowana, jasnofioletowa spódnica. Czarne sandały na nogach. Oto lista grzechów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która zmroziła stylistów.

102. rocznica Bitwy Warszawskiej dostała od członkini PO policzek znieważenia? Irena Kamińska-Radomska (znana z kultowego już "Projekt Lady") w rozmowie z wp.pl wskazała, oficjalne i służbowe sytuacje wymagają od kobiet butów zakrywających palce i pięty.

Sandały to jeden z kilku grzechów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Nie można wykluczyć, że sandały trafiły na nogi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze względu na chęć uniknięcia męczenia się w butach na wysokich obcasach. Nie jest obowiązkiem zakładania tego typu butów i torturowania się, jednak wicemarszałek Sejmu mogła postawić na bardziej eleganckie obuwie.

Co dalej z modowymi grzechami niedoszłej pani prezydent? Irena Kamińska-Radomska odpowiedzialna za sprowadzanie na drogę domy młode buntowniczki przed kamerami TVN wskazała, że nie tylko sandały były problemem stylizacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

paragon

Posłanka KO zrobiła zakupy i zaniemówiła. Zdjęcie paragonu wywołało dyskusję

CZYTAJ DALEJ

Bluzka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej również była wtopą. Irena Kamińska-Radomska wskazała, że wzorzysta bluzka nie jest odpowiednia w oficjalnym stroju. Czy coś jeszcze mogło pójść źle? Tak.

Katastrofalną decyzją w życiu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej okazał się również materiał, z którego wykonana była spódnica. Tiul to gwóźdź do trumny byłej kandydatki na urząd prezydenta RP. Ekspert od etykiety wskazuje, że tiul przeznaczony jest na zupełnie inne okazje, niż uroczystości państwowe. Irena Kamińska-Radomska nie miała litości. Oceniła, że strój wicemarszałek komunikował zlekceważenie uroczystości 15 sierpnia.

Na kolanach do Lichenia?

Jeszcze mniej wyrozumiałości dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej miał stylista Jacob Dali. W rozmowie z "Super Expressem" ocenił, że prezentacja wicemarszałek była "skandaliczna i uwłaczająca".

Stylista - podobnie jak pani Irena z "Projektu Lady" - podkreślił, że strój prezentował brak szacunku dla podniosłej i państwowej uroczystości. Dodatkowo cios w policzek wymierzony został również w pozycję wicemarszałek. Ekspert podkreślił, że stanowisko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wymaga innej stylizacji.

Wszystko wskazuje, że modowe grzechy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w skali kościelnej plasują się bliżej grzechów ciężkich. Eksperci od mody i etykiety nie są skorzy do udzielenia rozgrzeszenia. Możliwe, że wicemarszałek jeszcze przed końcem wakacji będzie musiała udać się w pielgrzymkę i na kolanach dojść do Lichenia, by zapomniano o jej słynnych sandałach spod Grobu Nieznanego Żołnierza.

Nie tylko Odra, alarm podniesiono również nad Nerem. Fot.: OSP Koło Nad Wartą

Odra nie jest jedyna? Pilna akcja służb, na rzece w Wielkopolsce rozłożono zaporę, mieszkańcy dostali alert RCB

Skażenie Odry to wierzchołek góry lodowej? Na rzece Ner również zauważono masowe śnięcie ryb. Strażacy zostali wezwani do akcji. Przygotowano specjalną infrastrukturę i zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne alerty o zanieczyszczeniu rzeki Ner. Co się dzieje?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków

  • Konflikt proboszcza z wiernymi w Pacanowie. "To nie ksiądz, tylko szatan"

  • Pożar samochodu przewożącego akumulatory na autostradzie A1. Strażacy walczyli ze żrącym kwasem

Źródło: wp.pl, se.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wielkopolskie: Groźny wypadek w powiecie kościańskim. Najpierw zderzenie z jeleniem, później jeszcze większa tragedia

Wiadomości

Wielkopolskie: Zderzył się z jeleniem, chwilę później uderzył w inny samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj więcej >
Jednym komentarzem zakpili z wpadki Kaczyńskiego. Znani kabareciarze bezlitośni dla prezesa PiS

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego hitem sieci. Neo-Nówka bezlitosna dla prezesa PiS

Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężne problemy Putina, Rosjanie mają dość. Podkładają ogień pod państwowe urzędy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Poszedł do Biedronki, cena mleka zupełnie go zaskoczyła. Zaraz podrożeją kolejne podstawowe produkty

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jarosław Kaczyński opowiedział nietypową anegdotę o Niemcach. Padły zaskakujące słowa

Czytaj więcej >