Goniec.pl > Polityka > Małgorzata Kidawa-Błońska ma kłopoty. Zarzuty ekspertów brzmią poważnie, mowa nawet o znieważeniu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.08.2022 09:49

Małgorzata Kidawa-Błońska ma kłopoty. Zarzuty ekspertów brzmią poważnie, mowa nawet o znieważeniu

Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki, poszło o sandały, bluzkę i spódnicę
Twitter.com/NewsPlatforma

Małgorzata Kidawa-Błońska po raz kolejny znalazła się na ustach wszystkich Polaków. Tym razem padła ofiarą mody. Zapewne nie była tego świadoma, dopóki specjaliści od stylu nie wytknęli jej, że otwarcie zlekceważyła Święto Wojska Polskiego. Problemem okazały się nie tylko sandały.

Małgorzata Kidawa-Błońska wchodząc do polityki, nie mogła się spodziewać, że będzie krytykowana za... strój. Lata obecności na polskiej scenie powinny ją przyzwyczaić do tego, że powiedzenie "spodziewaj się niespodziewanego" jest w tym przypadku wyjątkowo prawdziwe.

Małgorzata Kidawa-Błonska trafiła na celownik po tym, jak w Święto Wojska Polskiego pojawiła się z partyjnymi kolegami i koleżanką na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Dobre chęci i pragnienie wyróżnienia się z tłumu zaprowadziły Kidawę-Błońską na manowce.

Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki. Stylizacja pokazała brak szacunku?

Małgorzata Kidawa-Błońska chciała oddać hołd nie tylko świętującemu 15 sierpnia Wojsku Polskiemu, ale również miłości Polaków dla sandałów? Krytycy PO mają spore pole do popisu w kwestii szukania kolejnych epitetów opisujących wygląd wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska i jej strój wywołały oburzenie
Małgorzata Kidawa-Błońska i jej strój wywołały oburzenie

Specjaliści od stylu nie omieszkali podkreślić, że Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała całą paradę gaf modowych. Sandały nie były jedynym problemem.

Małgorzata Kidawa-Błońska na zdjęciach udostępnionych przez Platformę Obywatelską stoi skąpana w końcu, ramię w ramię ze swoimi kolegami i posłanką. Uśmiech widoczny na zdjęciach szybko jednak zbladł, gdy dowiedziała się, że zupełnie zlekceważyła święto swoim wyglądem, a termin "dress code" jest jej obcy.

Liliowa, wzorzysta bluzka na krótki rękach. Plisowana, jasnofioletowa spódnica. Czarne sandały na nogach. Oto lista grzechów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która zmroziła stylistów.

102. rocznica Bitwy Warszawskiej dostała od członkini PO policzek znieważenia? Irena Kamińska-Radomska (znana z kultowego już "Projekt Lady") w rozmowie z wp.pl wskazała, oficjalne i służbowe sytuacje wymagają od kobiet butów zakrywających palce i pięty.

Sandały to jeden z kilku grzechów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Nie można wykluczyć, że sandały trafiły na nogi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze względu na chęć uniknięcia męczenia się w butach na wysokich obcasach. Nie jest obowiązkiem zakładania tego typu butów i torturowania się, jednak wicemarszałek Sejmu mogła postawić na bardziej eleganckie obuwie.

Co dalej z modowymi grzechami niedoszłej pani prezydent? Irena Kamińska-Radomska odpowiedzialna za sprowadzanie na drogę domy młode buntowniczki przed kamerami TVN wskazała, że nie tylko sandały były problemem stylizacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Bluzka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej również była wtopą. Irena Kamińska-Radomska wskazała, że wzorzysta bluzka nie jest odpowiednia w oficjalnym stroju. Czy coś jeszcze mogło pójść źle? Tak.

Katastrofalną decyzją w życiu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej okazał się również materiał, z którego wykonana była spódnica. Tiul to gwóźdź do trumny byłej kandydatki na urząd prezydenta RP. Ekspert od etykiety wskazuje, że tiul przeznaczony jest na zupełnie inne okazje, niż uroczystości państwowe. Irena Kamińska-Radomska nie miała litości. Oceniła, że strój wicemarszałek komunikował zlekceważenie uroczystości 15 sierpnia.

Na kolanach do Lichenia?

Jeszcze mniej wyrozumiałości dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej miał stylista Jacob Dali. W rozmowie z "Super Expressem" ocenił, że prezentacja wicemarszałek była "skandaliczna i uwłaczająca".

Stylista - podobnie jak pani Irena z "Projektu Lady" - podkreślił, że strój prezentował brak szacunku dla podniosłej i państwowej uroczystości. Dodatkowo cios w policzek wymierzony został również w pozycję wicemarszałek. Ekspert podkreślił, że stanowisko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wymaga innej stylizacji.

Wszystko wskazuje, że modowe grzechy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w skali kościelnej plasują się bliżej grzechów ciężkich. Eksperci od mody i etykiety nie są skorzy do udzielenia rozgrzeszenia. Możliwe, że wicemarszałek jeszcze przed końcem wakacji będzie musiała udać się w pielgrzymkę i na kolanach dojść do Lichenia, by zapomniano o jej słynnych sandałach spod Grobu Nieznanego Żołnierza.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, se.pl