NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Adam Małysz wściekły po konkursie w Zakopanem. Nie wytrzymał na wizji
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.01.2023 20:23

Adam Małysz wściekły po konkursie w Zakopanem. Nie wytrzymał na wizji

Adam Małysz wściekły po konkursie w Zakopanem, uderzył w sędziów
(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz nie hamował języka i w studio TVP Sport skomentował drugie miejsce Dawida Kubackiego w niedzielnym konkursie w Zakopanem. Były skoczek narciarski nie ukrywał złości na sędziego, który zdecydował o skokach Polaków. - Nie może tak być! - grzmiał wprost do mikrofonu.

Adam Małysz jest wściekły, wszystko przez skok Dawida Kubackiego

Adam Małysz nie ma zamiaru ukrywać ostrego stanowiska na temat niedzielnego występu polskich skoczków. Prezes PZN po zakończeniu konkursu w Zakopanem zabrał głos.

W studio TVP Sport z ust Adama Małysza padły słowa, które pokazują wielkie emocje związane z występem Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Drugi ze sportowców mimo fenomenalnej pierwszej serii, ostatecznie stanął na drugim miejscu na podium.

Dawid Kubacki przegrał z Halvorem Egnerem Granerudem o 1,1 punktu. Adam Małysz uważa, że to wszytko przez to, iż Polacy zostali dopuszczeni do skoków w trudniejszych niż rywale warunkach.

- Cieszę się, że Dawid zajął drugie miejsce, ale jestem zły przez tę sytuację - powiedział Adam Małysz na antenie TVP Sport. Były skoczek dokładnie wyjaśnił, co spowodowało tak emocjonalną reakcję.

Adam Małysz oskarża sędziów, mocne słowa

Po zawodach w Zakopanem Adam Małysz nie ukrywał złości. Jego słowa wskazują, iż w opinii byłego skoczka tylko decyzja sędziów stanęła na przeszkodzie wygranej Dawida Kubackiego.

- Jestem zły. Jesteśmy u siebie, jest tam osoba, która puszcza skoczków. I teraz tak: Kamil siedzi na belce prawie 40 sekund. Było widać, że wiatr pozwala na skok, Kamil zostaje ściągnięty. Później od razu pojawia się zielone światło - wyjaśniał Adam Małysz.

- Z Dawidem była podobna sytuacja. Wchodzi na belkę, ma fatalne warunki i zostaje puszczony. Nie może tak być! Ja jestem okropnie zły - dodawał prezes PZN.

Decyzja jury wyprowadziła Adama Małysza z równowagi. Były skoczek wprost wskazywał, iż rywale skali w łatwiejszych warunkach. - Trzeba przyznać, że Granerud miał zupełnie inne warunki, tak samo, jak Kraft. Dalekie skoki miały miejsce, bo wiatr był przedni. Jak wiatr wieje z tyłu, to ciężko jest odlecieć - grzmiał w studio TVP Sport.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvp sport

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!