Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 8-letni chłopczyk przygnieciony betonową płytą. Dramatyczna walka o życie dziecka
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 29.07.2023 18:45

8-letni chłopczyk przygnieciony betonową płytą. Dramatyczna walka o życie dziecka

pogotowie ratunkowe
Iberion

Dramatyczne doniesienia z Jeleniej Góry. 8-letni chłopczyk został przygnieciony przez betonową płytę, która odpadła od ogrodzenia. Błyskawiczna akcja ratunkowa lokalnych służb zapobiegła najgorszemu. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala, gdzie trwa walka o jego zdrowie. 

8-latek przygnieciony przez betonową płytę

Jelenia Góra. Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę, 29 lipca, pomiędzy ulicami Wincentego Pola i Powstańców Śląskich. W rozmowie z Polsat News, rzecznik jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego Piotr Bednarek, poinformował, że ratownicy otrzymali zgłoszenie o incydencie o godz. 12:56. 

- Jestem też ratownikiem medycznym, dzisiaj padło to na mnie, więc nie ukrywam, że trudno o tym opowiadać - zaznaczył ratownik nie kryjąc emocji. - Dosłownie chwilę przed nami była straż pożarna. Chłopiec był w bardzo ciężkim stanie, przygnieciony przez płytę, więc na pewno parę minut ta płyta u niego na klatce piersiowej się znajdowała - tłumaczył ratownik. 

 

Analiza wypadku Patryka Peretti. To wydarzyło się pod mostem Dębnickim

"Chłopiec miał agonalne oddechy"

Z informacji przekazanych przez rzecznika jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego wynika, że na ratunek początkowo rzucili się świadkowie zdarzenia, którzy rozpoczęli resuscytację dziecka. Przybyła na miejsce straż pożarna oraz ratownicy medyczni kontynuowali proces. - Chłopiec miał agonalne oddechy, musieliśmy go zaintubować, podjąć tlenoterapię - informuje Piotr Bednarek.

- W trakcie badania ze względu na ciężki stan pacjenta i czas dojazdu do szpitala - który jest dosłownie trzy kilometry od miejsca zdarzenia - podjęliśmy decyzję o niezwłocznym transporcie dziecka do placówki medycznej. Generalnie tylko to mogło pomóc - dowiadujemy się z relacji ratownika. 

Medycy walczą o życie i zdrowie 8-latka

Dziecko trafiło do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Medycy cały czas walczą o życie oraz zdrowie chłopczyka. - Trzymamy kciuki. Trudna sytuacja - dodał Piotr Bednarek w rozmowie z dziennikarzami Polsat News. Cała redakcja Goniec.pl także ściska kciuki za dzielnego 8-latka. 

Źródło: Polsat News