Goniec.pl
Przemysław Czarnek potwierdził, że resort może skrócić naukę zdalną w pięciu województwach

Pawel Wodzynski/East News

5 województw szybciej wróci do szkół? Czarnek ujawnił plany

3 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Część uczniów może zakończyć naukę zdalną szybciej. Przemysław Carnek zdradził, że resort edukacji bierze pod uwagę skrócenie wcześniejszego terminu nauki z dala od budynku szkoły jedynie dla pięciu województw.

- To wszystko spowodowane jest epidemią koronawirusa. To nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej. Jesteśmy przekonani, że z końcem lutego wrócimy do nauki stacjonarnej - mówił 25 stycznia Przemysław Czarnek.

Jarosław Kaczyński

Barbara Krafftówna była ciocią kuzyna Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące wyznanie

CZYTAJ DALEJ

W środę na antenie TVP Info minister przekazał jednak wiadomości, które wskazują, iż nie wszyscy uczniowie wrócą do szkoły dopiero 28 lutego. Część z nich może zakończyć naukę zdalną szybciej.

Szybszy koniec nauki zdalnej dla części uczniów

Deklaracja Przemysława Czarnka może wprowadzić spore zamieszanie w planach nauczycieli, którzy zaplanowali lekcje w taki sposób, by móc przeprowadzić je w formie zdalnej. Podczas środowej wizyty ministra edukacji w TVP Info padły słowa, które mogły zaskoczyć. Nikt nie przypuszczał, że resort bierze pod uwagę skrócenie nauki zdalnej jedynie dla części uczniów i młodzieży z V i wyższych klas szkoły podstawowej i szkół średnich.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Zastanawiamy się i przyglądamy się tym pięciu województwom, które skończyły ferie z końcem stycznia i miałyby najdłuższy okres nauki zdalnej - powiedział Przemysław Czarnek. - Jeśli będą takie warunki pandemiczne, to pozwolimy wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej niż z końcem lutego - dodał minister edukacji.

Pięć województw szybciej wróci do szkolnych ław?

Pod lupą MEiN znalazły się województwa, które jako pierwsze korzystały z wypoczynku z racji przerwy feryjnej. Nie tylko kwestia najdłuższego okresu poza szkołą jest w opinii Przemysława Czarnka ważna w planie skrócenia nauki zdalnej.

Kamil Bortniczuk będąc w studio TVP oddał głos w głosowaniu sejmowym nad lex Kaczyński

Kamil Bortniczuk był w studiu TVP z Danutą Holecką i głosował nad lex Kaczyński

CZYTAJ DALEJ

Minister edukacji przywołał słowa ekspertów, którzy prognozują, iż szczyt V fali ma nastąpić w przyszłym tygodniu. - Gdyby rzeczywiście było tak, że za tydzień będzie ten szczyt V fali, w zależności od tego, jak jeszcze on będzie się kształtował, to widzimy możliwość szybszego przywrócenia nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych, zwłaszcza w tych pięciu województwach, które najwcześniej miały ferie, czyli w styczniu - wyjaśnił Przemysław Czarnek.

O uczniach z których województw mówi minister edukacji? W tym roku ferie jako pierwsze odbywały się w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Liczba zakażeń koronawirusem nadal wysoka

Wspomniany przez Przemysława Czarnka wierzchołek V fali pandemii koronawirusa jest od pewnego czasu znacząco zapowiadany w dobowych raportach Ministerstwa Zdrowia. Tylko w środę 2 lutego MZ podało, iż w ciągu 24 godziny wykryto 56 051 nowych przypadków koronawirusa.

Co ciekawe, na trzecim miejscu niechlubnego podium znalazło się woj. wielkopolskie z 5632 nowymi przypadkami zakażeń w ciągu doby. Jest to jedno z województw, gdzie resort edukacji bierze pod uwagę skrócenie nauki zdalnej.

Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Nie wiedział, że na swoich filmach ujawnia tak dużo. Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Willa pod Lublinem należąca do Przemysława Czarnka wyceniana jest na milion złotych. W oświadczeniu ministra edukacji przeczytać można, że dom, gdzie wolne chwile spędza polityk, ma "skromne" 220 mkw.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: tvp.info, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >