Goniec.pl > Wiadomości > 15 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Wiemy, co się dzieje
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 15.09.2023 12:54

15 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Wiemy, co się dzieje

Syreny
Photo by Fatqurrohman Arrosyid

W piątek 15 września o godzinie o 18:00 w Polsce zawyją strażackie syreny w całym kraju. Włączone zostaną również sygnały świetlne i dźwiękowe we wszystkich wozach ratowniczo-gaśniczych. Na ten wyjątkowy gest zdecydowały się jednostki w całej Polsce, aby uczcić pamięć ofiar niedawnej tragedii. 

Nad ranem doszło do tragicznego wypadku. Ochotnicy z OSP Żukowo zginęli w drodze na akcję

Do tragicznego wypadku z udziałem ochotników z OSP z Żukowa doszło w piątkowy poranek na drodze krajowej numer 20. w miejscowości Żukowo (woj. pomorskie). Jak przekazał Jarosław Kowalczyk z Punktu informacji Drogowej Centrali GDDKiA, dwie osoby zginęły, a jedna osoba została ranna.

Śmiertelnymi ofiarami tragicznego wypadku była 21-letnia druhna Karolina Dargacz oraz 24-letni druh Łukasz Dargacz. Ochotnicy z OSP Żukowo zginęli w trakcie wyjazdu do śmiertelnego wypadku w Małkowie. 

- Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę - napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński w mediach społecznościowych. Okazuje się, że hołd zmarłym oddadzą również inne jednostki Państwowej Straży Pożarnej i remizy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Ofiarami wypadku ochotników z Żukowa okazało się rodzeństwo. Zginęło, pomagając innym

Jak przekazała w rozmowie z PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zdarzenia doszło o godz. 3:40 w Żukowie w powiecie kartuskim w województwie pomorskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do wypadku w Małkowie, w którym zginęła jedna osoba.

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP - przekazała w rozmowie z PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak nieoficjalnie udało się ustalić, zmarli ochotnicy z OSP Żukowo byli rodzeństwem. Ich śmierć z pewnością była ogromnym ciosem dla przyjaciół i rodziny, którzy w tragicznym wypadku w Małkowie stracili dwie bliskie osoby.

15 września on 18:00 strażacy z całej Polski uczczą pamięć zmarłego rodzeństwa

- Dziś o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć ich pamięci! - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych Komenda Główna PSP.