Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Weszła prosto pod pociąg. Porażające nagranie w sieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 14.09.2023 17:38

Weszła prosto pod pociąg. Porażające nagranie w sieci

wypadek
Facebook/Dwa Kwadranse (screen wideo)

To nagranie, które pojawiło się w sieci, zdecydowanie powinien obejrzeć każdy obywatel ku przestrodze. Nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie bardzo często może skończyć się tragicznie. Uważajmy, rozglądajmy się i zawsze zachowujmy szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię, czy tory kolejowe. Ta kobieta ostrożności nie zachowała, a internauci nie pozostawili na jej zachowaniu suchej nitki.

Nieostrożność i nieuwaga najczęstszymi przyczynami tragicznych wypadków

Nieodpowiedzialność i brak zachowanej ostrożności, a często także słuchawki w uszach i używanie telefonu komórkowego w miejscach, gdzie nie powinno się tego robić - to najczęstsze przypadki tragicznych potrąceń i wypadków zarówno na jezdni czy torach kolejowych lub tramwajowych. 

Jakiś czas temu głośno było o sytuacji w Chorzowie, gdzie kobieta wpatrzona w telefon przechodziła przez torowisko. Najpewniej nie zauważyła, że tramwaj, z którego dopiero wysiadła, właśnie rusza. Weszła tuż przed pojazd. Kobieta z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Na nagraniu z monitoringu widać, że wchodząc bezpośrednio przed jadący tramwaj, nie rozejrzała się nawet. Dodatkowo trzymała w ręku telefon, a w uszach miała słuchawki. - Była to skrajnie niebezpieczna sytuacja - mówił. motorniczy Bartosz Grzegolec, który ten tramwaj wówczas prowadził.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Kobieta weszła wprost pod nadjeżdżający pociąg

Niestety takich sytuacji jest coraz więcej. Bardzo często w wyniku gwałtownego hamowania pojazdów, cierpią także podróżujący pasażerowie. W sieci pojawiło się kolejne podobne nagranie, na którym widać jak kobieta stoi przed torowiskiem i długo waha się, czy przejść na drugą stronę. W końcu decyduje się to zrobić, jednak rozmyśla się po chwili i wraca w najgorszym możliwym momencie.

Z jej lewej strony nadjeżdża pociąg, który z impetem uderza kobietę. W wyniku uderzenia poszkodowana dosłownie odbiła się od maszyny na kilka metrów, a z plecaka, który miała na plecach, niemal nic nie zostało. Ta sytuacja mogła skończyć się jednak znacznie bardziej tragicznie.

Internauci komentują nagranie

Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy od internautów. Niemal wszyscy zgodnie potępiają zachowanie kobiety i nie potrafią zrozumieć, dlaczego w ostatniej chwili zdecydowała się cofnąć.

"Co musi dziać się w głowie takiej osoby, żeby dopuścić się do takiej sytuacji...czy to chaos, czy już głupota next level", "Mamusia nie nauczyła, jak się przechodzi przez przejścia", "Miała więcej szczęścia niż rozumu. Za nim się wejdzie na tory, trzeba się spojrzeć w dwie strony", "I co? Maszynista nie trąbił przed tym przejściem? Nie słyszała? A może dlatego, że miała słuchawki na uszach?", "I tak miała wiele szczęścia w tej swojej głupocie" - czytamy w komentarzach pod udostępnionym nagraniem.

Nagranie udostępniamy ku przestrodze: