Goniec.pl > Wiadomości > Chwile grozy w pociągu. Mężczyzna wyciągnął nóż i rzucił się na 3-latka i jego matkę
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 15.09.2023 10:51

Chwile grozy w pociągu. Mężczyzna wyciągnął nóż i rzucił się na 3-latka i jego matkę

Straż Ochrony Kolei
SOK

Kierownik pociągu relacji Lublin Główny-Zielona Góra w czwartek 14 września powiadomił Komendę Regionalną Straży ochrony w Warszawie o mrożącej krew w żyłach sytuacji. Z relacji pracownika PKP Intercity wynikało, że jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż i próbował zaatakować nim pasażerów.

57-letni mężczyzna uzbrojony w nóż groził pasażerom pociągu relacji Lublin Główny-Zielona Góra

57-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn, w pociągu relacji Lublin Główny-Zielona Góra, zaatakował podczas podróży kobietę i jej 3-letnie dziecko. Pasażerowie mieli ogromne szczęście, gdyż świadkami sytuacji było dwóch mężczyzn, a jeden z nich był funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei, który właśnie jechał do Warszawy na służbę. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli nożownika.

- Komendę Regionalną Straży ochrony Kolei w Warszawie o mrożącej krew w żyłach sytuacji powiadomił kierownik pociągu relacji Lublin Główny-Zielona Góra. Z relacji pracownika PKP Intercity wynikało, że jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujęli nożownika - relacjonuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Uzbrojony w 20-centrymetrowe ostrze mężczyzna został zatrzymany

Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna uzbrojony był w nóż i próbował zaatakować nim 3-letniego chłopca i jego matkę. Na szczęście 31-latce i jej dziecku nic się nie stało i skończyło się jedynie na strachu. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał.

- Na szczęście tym pociągiem jechał do pracy na służbę nocną funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, który wspólnie z innym pasażerem obezwładnili przestępcę i odebrali niebezpieczne narzędzie. Interweniujący poza służbą funkcjonariusz został przez napastnika uderzony pięścią w klatkę piersiową, jednak nie doznał obrażeń ciała - wyjaśnia insp. Piotr Żłobicki z SOK. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze SOK, napastnik nie reagował na wezwania i próbował uciec. Na szczęście został ujęty i w kajdankach opuścił skład pociągu.

57-latek trafił w ręce policji. Szczęśliwie nikomu nie zrobił krzywdy

- Nóż, który przy nim znaleziono, miał 20-centymetrowe ostrze. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. 57-letniego przestępcę wraz z zabezpieczonym nożem przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, celem dalszych czynności procesowych - dodaje insp. Piotr Żłobicki.

57-letniego napastnika przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, celem dalszych czynności procesowych.

Źródło: WP.pl

Tagi: policja