Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Gutowie Wielkim. 16-latek zginął pod kołami pociągu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.04.2024 22:38

Tragedia w Gutowie Wielkim. 16-latek zginął pod kołami pociągu

tory parawan
Fot. JRG Trzcianka (zdj. ilustracyjne)

Śmiertelny wypadek na torach w Gutowie Wielkim koło Wrześni (woj. wielkopolskie). 16-letni chłopiec zmarł po tym, jak został potrącony przez pociąg. Na miejscu cały czas obecne są służby, które dokonują oględzin. To już kolejne tak tragiczne zdarzenie w tym tygodniu.

Śmiertelne potrącenie 16-latka przez pociąg

Do zdarzenia z udziałem 16-letniego chłopca doszło w sobotę (20 kwietnia) po godzinie 18. W miejscowości Gutowo Wielkie (powiat wrzesiński) skład jadący z Zielonej Góry do Warszawy potrącił nastolatka, mieszkańca gminy Września. Jego obrażenia okazały się być śmiertelne.

Jak przekazała policja z Wrześni, maszynista i kierownik pociągu zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że w chwili wypadku byli trzeźwi. W sprawie wszczęte zostało prokuratorskie śledztwo.

Synoptycy już wiedzą, jakie będzie lato. Tego jeszcze nie było

Sprawę wyjaśniają służby

Oficer dyżurny wielkopolskich strażaków podaje, że na miejscu zdarzenia cały czas obecne są służby, w tym technik kryminalistyki, które dokonują oględzin.

ZOBACZ: 15-latka zginęła pod kołami tramwaju. Szkoła zamieściła wpis

Ruch pociągów odbywa się tylko na jednym torze, dlatego występują ogromne opóźnienia. Na ten moment pociąg do Warszawy Wschodniej spóźniony jest już 220 minut.

Kolejna tragedia na torach w tym tygodniu

W mijającym tygodniu śmiertelne potrącenie nastolatka przez pociąg miało miejsce także w Zawierciu (woj. śląskie). Tam ofiarą był 14-letni chłopak, który przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu, na wysokości wiaduktu przy ul. Marszałkowskiej.

Przybyły na miejsce prokurator zarządził sekcję zwłok zmarłego, sprawę badają odpowiednie służby. Na czas trwania ich prac opóźnione było aż 17 pociągów pasażerskich.

Źródło: Fakt, SE