Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zwiększył się wyciek gazu z Nord Stream 2. Przyczyna nie jest znana
Irmina Jach
Irmina Jach 03.10.2022 19:15

Zwiększył się wyciek gazu z Nord Stream 2. Przyczyna nie jest znana

Nord Stream 2
HANDOUT/AFP/East News

Nord Stream 2. W poniedziałek 3 października szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała, że na północny-wschód od wyspy Bornholm ponownie zwiększył się wyciek z gazociągu. Na ten moment przyczyna wzrostu ciśnienia nie jest znana.

W ubiegły wtorek światowe media obiegła informacja o wybuchach na dnie Morza Bałtyckiego i wycieku gazu z rosyjskich wodociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Alarmowano, że awaria może zagrażać statkom i samolotom poruszającym się w okolicy.

Nord Stream 2. Zwiększył się wyciek gazu

Przypomnijmy, że stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) w poniedziałek 27 września zarejestrowała dwie potężne, podwodne eksplozje w obszarach, w których zanotowano wyciek gazu z rosyjskich wodociągów Nord Stream.

Dziś szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała, że wyciek z jednego z pęknięć w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim ma na jego powierzchni średnicę około 30 metrów, a ulatnianie się gazu może potrwać jeszcze jakiś czas.

W miejscu, gdzie zanotowano wyciek, pojawił się specjalistyczny statek Belos, który jest przystosowany między innymi do prowadzenia akcji ratunkowych łodzi podwodnych.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl: