Goniec.pl
Złodzieje bezkarni, a pan Arkadiusz może trafić do więzienia na trzy lata

"Państwo w Państwie" wydanie z dn. 02.10.2022 r.; Polsat

Pan Arkadiusz pokazał twarze złodziei, którzy okradali jego sklep. Teraz sam może trafić do więzienia

3 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Złodzieje chronieni są prawem, a okradziony właściciel sklepu musi borykać się z problemami prawnymi. Powód? Opublikował zdjęcia młodzieńców, którzy zamiast zapłacić za towar, wynieśli go ze sklepu. - To nie może być tak, że jakieś tam prawo, jakieś przepisy chronią złodzieja, chronią przestępcę. Nie powinno to mieć miejsca - gorzko stwierdza pan Arkadiusz.

Złodzieje wchodzili do sklepu i "rozglądali" się za towarem. Pan Arkadiusz Ostrowski opowiedział o tym, co go spotkało w programie "Państwo w Państwie" Polsatu.

Żonaci mężczyźni będą służyć w Kościele, pierwsza polska diecezja podjęła już decyzję

Przełomowa decyzja w polskiej diecezji. Żonaci mężczyźni dadzą komunię, udzielą chrztu i ślubu

CZYTAJ DALEJ

Złodzieje czują się w Polsce bezkarni i historia pana Arka dowodzi, że nie jest to bezpodstawna pewność siebie. Polskie prawo broni przestępców, a pragnących sprawiedliwości ludzi ściga?

Złodzieje ukradli mu towar, ale to on ma problem

Złodzieje nie noszą na sobie czerwonego emblematu z wiadomością, iż planują wyjść ze sklepu z przedmiotami, za które nie zapłacą. Pan Arkadiusz z Żor nie spodziewał się, że grupa nastolatków zainteresowanych jego towarem do wędkowania to w rzeczywistości przestępcy.

- Po prostu no przychodzili chłopaki, myślałem, że to zwykli wędkarze. Chodzili, oglądali, w różnych grupach przychodzili, raz w dwójkę, raz w trójkę, raz w pięciu. No i nagle okazało się, że tam, gdzie się kręcili, nie ma towaru na półkach - powiedział Artur Ostrowski, właściciel sklepu w rozmowie z dziennikarzami programu "Państwo w Państwie".

Mężczyzna czuł się bezradny. Zdecydował, że skoro prawo mu nie pomaga, to weźmie sprawy w swoje ręce i ujawni tożsamość złodziei. Rodzice przedsiębiorczych wędkarzy nie byli zadowoleni. Niestety nie z powodu zachowania swoich dzieci, ale faktu, iż ich wizerunek (uchwycony w czasie kradzieży) wraz z danymi osobowymi pojawił się na publicznym profilu w mediach społecznościowych. To początek wielkich problemów pana Arkadiusza.

Straty sklepu wędkarskiego nie są małe

Grupa nastolatków regularnie pojawiała się w progach lokalnego sklepu wędkarskiego pana Arkadiusza. Tylko jednego dnia w ich plecaku znalazł towar na łączną kwotę niemal 600 zł.

- Trochę tego nazbierali w ciągu jednego dnia, strach pomyśleć, co było wcześniej, jeżeli tu przychodzili w pięciu, czy w czterech. Jakie były skutki wynoszenia tych rzeczy - dodał w rozmowie z dziennikarzami z programu "Państwo w Państwie", stojący w obronie właściciela sklepu przyjaciel, pan Arkadiusz Witkowski.

Złodzieje, których wizerunek był znany poszkodowanemu oraz policji pozostaną bezkarni? Pan Arkadiusz zgłosił sprawę na policję, ale funkcjonariusz postanowił być z nim brutalnie szczery. - Sam policjant powiedział mi, że co najwyżej dostaną ostrzeżenie od sądu, po prostu zostałem, żeby to tak powiedzieć po bokserskiemu, znokautowany taką informacją - powiedział przed kamerami Polsatu regularnie okradany pan Arkadiusz.

Dodał, że zdjęcia młodych złodziei ujawnił w sieci z bezsilności. Efekty przerosły jego oczekiwania. Nie było to jednak miłe zaskoczenie. Pewnego dnia do jego drzwi zapukał listonosz i dostarczył specyficzny list.

Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat

Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

CZYTAJ DALEJ

Udostępnił zdjęcia, teraz grozi mu kara

50 tysięcy złotych. Takiej kwoty domagają się rodzice jednego z przedsiębiorczych młodzieńców będących fanatykami wędkarstwa. Radca prawny reprezentujący parę wskazał, że pan Arkadiusz publikując zdjęcia złodziei, naruszył... godność i dobre imię jednego z nastolatków.

Rodzice utrzymują - co zgłosili także na policję - iż pan Artur posunął się do groźby, by zmusić nastolatków do ujawnienia danych osobowych. Właściciel sklepu wędkarskiego, gdzie dochodziło do złodziejskich łowów, utrzymuje, że nie jest to prawdą. Sprawą zajmuje się teraz prokuratura, a nad okradzionym mężczyzną zawisła wizja skazania na trzy lata pozbawienia wolności.

- To nie może być tak, że jakieś tam prawo, jakieś przepisy chronią złodzieja, chronią przestępcę. Nie powinno to mieć miejsca. Powinno się to piętnować, pokazywać i koniec - dodał gorzko przed kamerami "Państwa w Państwie" pan Arkadiusz.

Metamorfoza domu
(fot. Kala Kielbasińska/Polsat)

Uciekła od uzależnionego od alkoholu męża. Przejmująca historia rodziny i metamorfoza domu w programie "Nasz nowy dom"

W kolejnym odcinku programu "Nasz nowy dom" historia pani Renaty i jej rodziny, z którą mieszka w woj. zachodniopomorskim w miejscowości Hanki-Kolonia. Pani Renata jest mamą Zuzi (9 l.) i Janka (11 l.). Przez lata przechodzili piekło, uzależniony od alkoholu mąż pani Renaty znęcał się nad nią w obecności dzieci. Po śmierci swojego ojca kobieta odziedziczyła pół starego, zrujnowanego domu i postanowiła uciec. Mąż nocami nachodził ich, awanturował się, budził dzieci. W końcu udało się uzyskać sądowy nakaz zbliżania się. - Było tak, że bił mamę, krzyczał, kopał w ściany, przewalał się. Bałam się bardzo, że mamie w końcu stanie się coś poważnego. Raz było tak, że tata przyjechał w nocy i zaczął walić w drzwi, obudziłam się i bardzo się przestraszyłam. Nie chcę, żeby tata tutaj przyjeżdżał. Chcę, żeby nie miał z nami w ogóle kontaktu - mówi ze łzami oczach mała Zuzia. - Mój tata też nadużywał alkoholu, bił nas. Trochę mam żal do siebie, że swoim dzieciom zgotowałam taki sam los, jak ja miałam. Chciałam ratować nasze małżeństwo. Jeździłam z mężem po różnych instytucjach, żeby zaczął się leczyć, ale to nie dawało żadnych skutków. Ciągle ja byłam obwiniana o to, że on pije przeze mnie – dodaje pani Renata. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności pani Renata spotkała po latach swoją szkolną miłość – Pana Tomka. Zamieszkali razem i są teraz szczęśliwą rodziną. Oboje pracują, jednak skromne dochody nie pozwalają na przeprowadzenie gruntownego remontu, ogromnym wysiłkiem finansowym wymienili dach i teraz spłacają zaciągnięty na ten cel kredyt. Katarzynę Dowbor urzekło to love story, więc z największą przyjemnością przekazała rodzinie dobre wieści. Remont zrealizowała ekipa Przemka Oślaka, a projektem zajął się Maciej Pertkiewicz.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Rosjanie zostawili list na grobie rodziców Władimira Putina. "Wasz syn zachowuje się haniebnie"

  • Mocne słowa Hanny Gronkiewicz-Waltz na antenie TVN24, wspomniała o minionych wyborach. Widzowie zamarli w napięciu

  • Od 2023 r. wejdą istotne zmiany dotyczące umowy o pracę. Czy jest się czego obawiać?

Źródło: Polsat news

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >