Goniec.pl > Wiadomości > Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 25.09.2021 19:05

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
unsplash.com/Fé Ngô (zdjęcie ilustracyjne)

Po śmierci ośmiorga dzieci stwierdzono, że tragedia powiązane są z popularnym produktem. Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company postanowił wycofać towar ze sklepowych półek i zaapelował do rodziców, aby natychmiast przestali ich używać. Do zgonów doszło na przestrzeni blisko pięciu lat.

Między grudniem 2015 roku a czerwcem 2020 roku odnotowano zgony ośmiorga dzieci. Tragiczne zdarzenia zostały powiązane ze stosowaniem przez rodziców specjalnych poduszek dla niemowląt. Firma Bobby Company, której siedziba znajduje się w Kolorado, rozpoczęła proces wycofywania produktów ze sklepów.

Po tragicznych śmierciach dzieci producent wycofał już z rynku aż trzy miliony poduszek-leżaków. Komisja do spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) stwierdziła, że niemowlaki udusiły się po ułożeniu na plecach, boku lub brzuchu na poduszce. Firma Bobby Company zaapelowała do rodziców, by natychmiast przestali używać tych popularnych produktów. Pod artykułem można zobaczyć zdjęcie poduszek, które zagrażają dzieciom.

Śmierć dzieci wywołała reakcję

Prezes Komisji do spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich przyznał, że śmierć dzieci to wyjątkowo trudne doświadczenie i zajmowanie się tego typu sprawą nie należy do przyjemnych obowiązków. Robert S. Adler oświadczył, że produkty zagrażają niemowlakom.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Tego rodzaju incydenty są bolesne - powiedział pełniący obowiązki prezesa CPSC Robert S. Adler.

– Na tych poduszkach nie mogą bezpiecznie spać niemowlęta ze względu na ryzyko uduszenia. Produkty Boppy są po prostu zbyt ryzykowne, aby pozostać na rynku – dodał.

Popularne poduszki stały się dostępne w sprzedaży od stycznia 2004 roku. Produkty można było zamówić na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Towar był w różnych kolorach. Ostatecznie został wycofany z rynku we wrześniu 2021 roku. Konsumenci, którzy nadal posiadają te poduszki, nie powinni z nich korzystać.

Rzecznik firmy Bobby Company zauważył, że produkty nigdy nie były przeznaczone do spania i nie powinno się ich używać bez nadzoru. Warto przypomnieć, że takie poduszki w Polsce dystrybuowała i sprzedawała firma Chicco. Trafiały do znanych sklepów jak Smyk oraz Mama i Ja. Właściciel marki po doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych postanowił wycofać towar w Europie.

– Zgodnie z decyzją podjętą przez The Boppy Company w USA o przeprowadzeniu dobrowolnego wycofania swojego leżaka dla noworodków – we współpracy z amerykańską Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich – firma Artsana ogłasza dobrowolne wycofanie podobnego produktu znanego jako Boppy Hug&Nest, dystrybuowanego w Europie i innych krajach począwszy od 2016 roku – czytamy w oświadczeniu.

– W przypadku nieprzestrzegania ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, w tym ostrzeżeń przed używaniem produktu do snu niemowląt i/lub używaniem produktu bez nadzoru osoby dorosłej, niemowlę może się udusić. Obejmuje to sytuacje, w których niemowlęta mogą się udusić, jeśli turlają się, poruszają lub są umieszczane na leżaku w pozycji utrudniającej oddychanie, lub stoczą się z leżaka na zewnętrzną powierzchnię, taką jak poduszka dla dorosłych lub miękka pościel, która utrudnia oddychanie – dodano.

Konsumenci, którzy kupili poduszki, nadal mogą skontaktować się z lokalnym Biurem Obsługi Klienta (kontakt: www.chicco.com) w celu uzyskania pomocy i zwrotu pieniędzy.

wycofane poduszki

Fot. boppy.com

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: