Goniec.pl
Andrzej Duda

Pawel Wodzynski/East News

Zbiera się sztab kryzysowy. Kancelaria Prezydenta ogłosiła, kiedy nastąpi spotkanie

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

25 listopada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zbiera się sztab kryzysowy. Rozmowy będą prowadzone m.in. przez prezydenta i premiera. Andrzej Duda spotka się także z sekretarzem generalnym NATO.

Choć przyczyny zwołania sztabu nie zostały podane, chodzi najprawdopodobniej o kryzys na polsko-białoruskiej granicy.

Top Model

Znamy zwycięzcę programu "Top Model"

CZYTAJ DALEJ

Co dalej na granicy?

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej dotyczący prób przedostania się na terytorium Rzeczypospolitej migrantów sprowadzanych do Białorusi przez tamtejszy reżim, zdaje się nie mieć końca.

Choć polskie służby podejmują wysiłki, by nie dopuścić do nielegalnego przekroczenia granicy przez osoby przebywające na terenie kraju naszych wschodnich sąsiadów, co jakiś czas słyszy się o kolejnych grupach uchodźców, którym udało się obejść zabezpieczenia.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoTo właśnie niepokoje na granicy są najprawdopodobniej powodem zwołania na 25 listopada narady sztabu kryzysowego, która rozpocznie się o godz. 9 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.


Już teraz zapowiedziano, że udział wezmą w niej prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

NATO wesprze Polskę?

To nie jedyne kluczowe spotkanie, w którym udział weźmie prezydent Polski. Po godz. 13.30 odbędzie się zapowiadane spotkanie Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Meeting ma nastąpić w Kwaterze Głównej NATO. Do rozmów za pośrednictwem telefonu doszło już w ubiegłym tygodniu i jak zapewniała głowa państwa polskiego, Stoltenberg w zdecydowany sposób przedstawił swoje stanowisko w kwestii kryzysu na polsko-białoruskiej granicy.

Głowa państwa polskiego zwróciła również uwagę Sekretarzowi Generalnemu NATO, że sojusz powinien bacznie przyglądać się wydarzeniom mającym miejsce na wschodzie Polski i w razie konieczności być gotowym do reakcji.

Jak przekazała rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, na granicy wciąż dochodzi do aktów agresji oraz prowokacji ze strony imigrantów oraz służb białoruskich.

- Agresja, rzucanie kamieniami, kłodami, stroboskopy, aby oślepić służby chroniące granicę naszego państwa - wymieniała przedstawicielka Straży Granicznej.

Kilkaset osób szturmem chciało sforsować granicę. Poleciały kamienie, porażające informacje

Slajd 1 z 5

Podlaska policja pokazała zdjęcia z poniedziałkowej próby siłowego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy

Policja: odparto szturm na granicę, kamienie trafiły w hełm policjanta

Podlaska policja pokazała zdjęcia z poniedziałkowej próby siłowego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. - Dzisiaj około 16 kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. W kilkudziesięciu policjantów oraz strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty - przekazano w oficjalnym komunikacie na temat incydentu. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się więcej. Fot. materiały policyjne

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Obowiązkowe szczepienia dla niektórych Polaków? Niedzielski zabrał głos

Czytaj więcej >
Flickr/МИД России, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Białoruś zareaguje na sankcje UE. Grozi "ostrymi działaniami"

Czytaj więcej >
Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Wiadomości

"Panowie, czy ja śnię?". Premier krytycznie wypowiedział się o TVP

Czytaj więcej >
mandat

Wiadomości

Od stycznia wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów

Czytaj więcej >