Goniec.pl > Wiadomości > Wypadek z udziałem samochodu wiozącego Wołodymyra Zełenskiego. Jest nagranie z miejsca zdarzenia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.09.2022 08:16

Wypadek z udziałem samochodu wiozącego Wołodymyra Zełenskiego. Jest nagranie z miejsca zdarzenia

Wołodymyr Zełenski
Twitter/ZelenskyyUa

Wypadek z udziałem samochodu wiozącego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak poinformował w nocy ze środy na czwartek sekretarz prasowy w administracji ukraińskiej głowy państwa, do incydentu doszło w Kijowie. Polityk nie odniósł poważniejszych obrażeń. W sieci krąży nagranie z miejsca zdarzenia.

Prezydent Ukrainy kontynuuje podróż po kraju, podczas której odwiedza kolejne wyzwolone przez jego armię miejscowości. To, co widzi mocno nim wstrząsa, ale równie wielkie emocje musiały mu towarzyszyć w spokojnej od jakiegoś czasu stolicy. W nocy z 14 na 15 września, jadąc ulicami miasta, nieznana osoba wjechała w wiozącą go kolumnę.

Wypadek samochodu wiozącego Wołodymyra Zełenskiego

- Samochód wiozący Wołodymyra Zełenskiego uczestniczył w wypadku drogowym w Kijowie. Prezydent Ukrainy nie jest poważnie ranny - poinformował na Facebooku sekretarz prasowy w administracji Zełenskiego Serhij Nikiforow.

Jak dodał, w zderzeniu brały udział pojazdy eskortujące i właśnie auto wiozące ukraińskiego przywódcę. Na miejsce wezwano służby medyczne, ktore udzieliły pomocy kierowcy Zełenskiego, którego ostatecznie zabrała do szpitala karetka pogotowia.

- Prezydent został zbadany przez lekarza, nie stwierdzono poważnych obrażeń – przekazał Nikiforow, zaznaczając, że okoliczności wypadku zbadają odpowiednie organy ścigania. W internecie tymczasem pojawiło się krótkie nagranie z miejsca zdarzenia.

Zełenski odwiedza odzyskane terytoria

W środę grafik prezydenta Zełenskiego znów był napięty. Wraz ze swoimi współracownikamii odwiedził on Izium i Bałakliję, które po miesiącach okupacji wyrwano spod rosyjskiego jarzma. W położonym w obowdzie charkowskim Iziumie polityk wziął udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej, po czym wygłosił poruszające przemówienie. - To powtórka Buczy. Znów widzimy tortury, znów widzimy ruiny. Żaden okupant nie zdoła zdobyć serc Ukraińców. Można okupować terytorium, ale nie uda się okupować narodu - podkreślił.

Według doniesień Ukrainskiej Prawdy, szef państwa określił "pierwszą część operacji" wyzwolenia zajmowanych przez Rosjan terenów mianem sukcesu. Wcześniej natomiast przekazywał pozytywne wieści o odzyskaniu przez Kijów pełnej kontroli nad ponad 4000 km kwadratowych terytorium odbitego z rąk okupanta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET, goniec.pl