Goniec.pl
Aleksandr Łukaszenka rąbie drewno i drwi z Morawieckiego i Dudy

Twitter.com/Bielsat_pl

Łukaszenka rąbie drewno dla Polaków i drwi z Morawieckiego oraz Dudy, absurdalne nagranie trafiło do sieci. "Żeby nie zamarzli"

14 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Aleksandr Łukaszenka udowodnił, że jest równie złym aktorem, co prezydentem. W najnowszym propagandowym nagraniu rąbie drewno i udaje, że robi to, by pomóc sąsiadom, czyli... Polakom. - Najważniejsze, żeby w Polsce Duda i Morawiecki nie zamarzli - drwi białoruski dyktator.

Aleksandr Łukaszenka przeszedł samego siebie i może spodziewać się nominacji do nagrody "Złotej Maliny" za najgorszy film 2022 r. Prezydent Białorusi przekonuje rodaków, że żadnej pracy się nie boi i lekkością porównywalną do rąbanego przez niego drewna recytuje przygotowane wcześniej kwestie.

Sonda uliczna Goniec.pl: kobieta nie ukrywa, że nie tylko ona boi się nadchodzącej zimy

Zrozpaczona seniorka nie zostawiła suchej nitki na rządzie PiS. "Żyję tyle lat i tak się jeszcze nie bałam"

CZYTAJ DALEJ

Aleksandr Łukaszenka błyszczy w propagandowym filmie. Nie ma wątpliwości, dla kogo pisana była rola dobrego, pracowitego, rozsądnego i dobrodusznego dyktatora. Warto posłuchać co wygaduje białoruski prezydent. Nie zabrakło przytyków w stronę polskiego rządu.

Aleksandr Łukaszenka rąbie drewno, bo chce pomóc Europie

Aleksandr Łukaszenka zawstydza scenarzystów rodem z Bollywood, którzy potrafią zawiązać akcję w filmach w nieprzewidywalny sposób. Prezydent Białorusi postawił propagandową poprzeczkę wysoko. Możliwe, że nawet specjaliści z Kremla nie będą w stanie jej przeskoczyć.

Aleksandr Łukaszenka, przyodziany w swojskie robocze ciuchy, wraz z Siarhejem Siamionowiczem, czyli Saszą, bohatersko rąbie drzewo. Wszystko w obronie... ciepłych domów Europejczyków?

- Tak... dobre drewno, Sasza. Nie damy, Siarheju Siamionowiczu, Europie zamarznąć. Pomożemy naszym braciom, może i oni kiedyś nam pomogą - mówi na propagandowym nagraniu Aleksandr Łukaszenka.

Białoruski dyktator nie omieszkał przyjrzeć się drewnu fachowym okiem. - Dobre drewno - mówi raz po raz Łukaszenka. - Drewno świerka jest bardzo ciągliwe - słyszymy. - Słuchaj, Europa nie ma wyboru teraz. Świerk, brzoza... - dodają aktorzy propagandowego filmu.

Łukaszenka

Aleksandr Łukaszenka oskarża Polskę o "pobudzanie działań wojennych". Jest nagranie

CZYTAJ DALEJ

Aleksandr Łukaszenka wspomina Polskę i drwi z premiera oraz prezydenta

Film z Łukaszenką obejrzeć można m.in. w telewizji Biełsat. Białorusini mogą być dumni z normalności swojego prezydenta? Aleksandr Łukaszenka uważa, że Polakom brakuje już nie tylko kaszy. Kaszy Białoruś nie dała, ale drewno będzie już rozdawać? Propagandowe toki myślenia żyją w Białorusi swoim życiem.

- Najważniejsze, żeby ciepło było. Trzeba pomyśleć, Siamionowiczu, żeby (drewno - przyp .red.) dostali chłopi, pracownicy, a nie bogaci - wylicza Aleksandr Łukaszenka. Następnie dyktator uderza siekierą w blok drewna i kontynuuje dywagacje.

- Najważniejsze, żeby w Polsce Duda i Morawiecki nie zamarzli - mówi dobroduszny dyktator. - Nie zamarzli? - dopytuje jego zaskoczony towarzysz. - Przecież to są nasi sąsiedzi. Tak, może opamiętają się - stwierdza słońce białoruskiego narodu.

Białoruski opozycjonista ujawnił bogactwo Aleksandra Łukaszenki

Takich bogactw zazdrościć mu może nawet Putin. Ujawnili, jak żyje Łukaszenka

Sciapan Puciła ujawnił majątek Aleksandra Łukaszenki. Przywódca Białorusi ma nie tylko szereg ociekających bogactwem rezydencji. Polityk posiada (stan na 2021 rok) również ekskluzywne i nowoczesne samochody o łącznej wartości około 4 mln euro. Kliknij "dalej" i zobacz bogactwo Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Nie żyje ksiądz z Łęcznej, lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Marcin Modrzejewski. Miał zaledwie 32 lata

Czytaj więcej >
Pixabay.com Gianni Crestani

Wiadomości

Ratowniczka została wezwana do wypadku. Gdy dowiedziała się, kim jest ofiara, zaczęła głośno płakać

Czytaj więcej >
Władimir Putin "walczy o życie", wymowne słowa eksperta o sytuacji prezydenta Rosji

Wiadomości

Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"

Czytaj więcej >
Wypadek w Zakrzowie: dwie ofiary śmiertelne, jedna miała zaledwie 6 lat

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Zakrzowie. Zginęły dwie osoby, w tym 6-letnia dziewczynka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda ujawnił nowe fakty ws. rakiety z Przewodowa. Pocisków było więcej?

Wiadomości

Andrzej Duda ujawnił nowe wiadomości ws. Przewodowa. Była więcej niż jedna rakieta

Czytaj więcej >
Andrzej Duda zdecydował ws. waloryzacji emerytur i rent

Wiadomości

Andrzej Duda podjął decyzję ws. emerytur i rent. Wiemy, na co mogą liczyć seniorzy

Czytaj więcej >