Goniec.pl

goniec.pl

Zrozpaczona seniorka nie zostawiła suchej nitki na rządzie PiS. "Żyję tyle lat i tak się jeszcze nie bałam"

14 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Łamiący się głos i opis rzeczywistości starszych Polaków seniorki, która wzięła udział w sondzie ulicznej, przeprowadzonej przez redakcję Goniec.pl. Kobieta wprost do mikrofonu przyznała, że jeszcze w życiu nie bała się tak o przyszłość. - Takich jak ja, to jest więcej - dodała. Wskazała, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, że "dobrze to nie jest". Rządzący powinni przemyśleć te słowa.

Sonda uliczna przeprowadzona przez Goniec.pl udowodniła, że wśród Polaków pojawia się wisielczy nastrój. Powodem jest jedno: przyszłość. Mowa nie o odległych latach, a o nadchodzącej zimie i jesieni.

Jedna z kobiet, która zgodziła się na wystąpienie przed kamerą Goniec.pl w bardzo spokojnych i przemyślanych słowach wytłumaczyła, że obecna sytuacja Polaków jest zła. Coraz większa ilość osób, szczególnie starszych, zdaje sobie z tego sprawę.

Sonda uliczna: czy Polacy boją się zimy? Łamiące słowa kobiety

Rządzący nieustannie przekonują, że Polska to kraj, który bohatersko stawia czoła kolejnym kryzysom pustoszącym Europę. Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Daniel Obajtek i cała ekipa "Wiadomości" TVP powinni zapoznać się ze szczerym wyznaniem kobiety, który wzięła udział w sondzie ulicznej Goniec.pl.

Zadaliśmy proste pytanie: czy Polacy boją się zimy? Nikt nie spodziewał się, że w pewnym momencie do mikrofonu podejdzie kobieta, która sprawi, że w oczach staną łzy.

- Boję się - powiedziała wprost do mikrofonu kobieta. Białe włosy i wzorzysta bluzka korespondowały z wyjątkowym spokojem (a może głębokim zatroskaniem?) w głosie.

- Żyję tyle lat i tak się jeszcze nie bałam... i nie tylko ja. Mam kontakty z podobnymi ludźmi prawda, także… takich jak ja, to jest więcej - powiedziała w czasie sondy ulicznej Goniec.pl. Mocnych słów, które powinny dotrzeć na ul. Nowogrodzką, padło jednak więcej.

Polacy nie mają za co żyć i muszą wybierać, co kupić

Chociaż rząd chwali się, że emeryci jeszcze nigdy nie dostawali tak dużych pieniędzy , to Mateusz Morawiecki zapomina, że emeryci jeszcze nigdy nie płacili tak kosmicznych pieniędzy za podstawowe produkty .

W czasie sondy ulicznej Goniec.pl zapytaliśmy, czy Polacy mają za co żyć. Kobieta występująca przed naszą kamerą nie wahała się ani chwili. Seniorka wystawiła władzy jednoznaczną laurkę.

- Jedni mają za co żyć... aż zanadto ci, co są na górze, natomiast ci, co są na dole to... często nie mają za co - powiedziała spokojnie nasza respondentka.

- Jestem świadkiem. Chodzę po sklepach, jak starsi ludzie liczą, czy kupić pół chlebka, ćwiartkę, czy bułeczkę - wyliczała kobieta, która na własne oczy widziała podobne sytuacje w polskich sklepach.

Polacy skupiają się teraz tylko na tym, by przeżyć nadchodzącą zimę? Temat "przetrwania" dominuje w rozmowach. - I nie ma innego tematu wśród właśnie takich starszych ludzi, jak ten temat "co będzie dalej?". A skoro zadajemy sobie pytanie "co będzie dalej", to znaczy obawiamy się, że będzie gorzej. Bo dobrze to nie jest - dodała gorzko nasza rozmówczyni. Całe nagranie rozmowy obejrzeć można poniżej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]