Goniec.pl

Policja

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję

31 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Dalszy ciąg głośnej sprawy z początku bieżącego roku. 2 stycznia doszło do wypadku radiowozu policyjnego, na którego pokładzie, oprócz policjantów znajdowały się dwie nastolatki. Budząca wiele emocji sprawa doczekała się kontynuacji. Jak informuje prokuratura, są pierwsze zarzuty wobec jednego z mundurowych.

Głośna sprawa wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych

Tą sprawą żyła cała Polska . 2 stycznia funkcjonariusze policji z Pruszkowa zostali wezwani do pożaru do podwarszawskiej miejscowości Dawidy Bankowe. Gdy dojechali na miejsce, spostrzegli, że sytuacja jest opanowana, więc zakończyli interwencję. Policjanci, odjeżdżając zabrali do radiowozu dwie nastolatki (w wieku 17 i 19 lat), z grupy, która zgłosiła to zdarzenie. Podczas jazdy doszło jednak do wypadku. Kierujący funkcjonariusz ok. północy stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. 

Nastolatki doznały obrażeń, po czym same zgłosiły się na pogotowie. Jedna z nich trafiła do szpitala. Wydarzenia komentowali członkowie rodzin i bliscy, którzy nie kryli oburzenia . Zarówno poszkodowane dziewczęta, jak i świadkowie relacjonują, że policjanci odzywali się do nich z podtekstem erotycznym, a po wypadku w wulgarny sposób kazali nastolatkom oddalić się od miejsca zdarzenia, nie udzielając im pomocy.

Piotr Żyła

Piotr Żyła miał się czego bać. Przeżywał stresujące chwile, padły niecenzuralne słowa

CZYTAJ DALEJ

Śledztwo w sprawie funkcjonariuszy

Funkcjonariuszom zarzucano spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanym dwóm nastolatkom. W sprawie, jeszcze w styczniu głos zabrała Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Jak informowała, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie funkcjonariuszy. - Dotyczy ono spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy - przekazywała.

Dodatkowo rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak informował, że zawieszono dowódcę patrolu, który rozbił radiowóz , wioząc dwie nastolatki. - Nie ma żadnych wątpliwości, że w pojeździe znajdowały się osoby postronne - dodawał. Wobec mundurowych wszczęto także postępowanie dyscyplinarne.

 

Zarzuty dla jednego z policantów

31 marca pojawiły się informacje o przedstawieniu zarzutów jednemu z policjantów. - Po skompletowaniu materiału dowodowego prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów policjantom - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

- Z jednym z podejrzanych czynności zostały wykonane pod koniec lutego. Usłyszał on zarzut obejmujący m.in. spowodowanie wypadku, jak też niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Czynności z drugim z funkcjonariuszy zostały zaplanowane - dodała prokurator.

Źródło: PAP/ Goniec

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

CZYTAJ DALEJ
Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek pochwaliła się efektami zabiegu kosmetycznego. Fani nie mogą oderwać wzroku

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]