Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch w warszawskim urzędzie. Są ranni
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.02.2024 15:29

Wybuch w warszawskim urzędzie. Są ranni

straż pożarna strażak policja
Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy / Facebook.com

Niebezpieczna sytuacja w Warszawie. Strażacy poinformowali, że w urzędzie dzielnicy Praga-Południe doszło do wybuchu. W budynku przebywała spora liczba osób. Są ranni. Funkcjonariusze apelują o rozwagę.

Warszawa: w urzędzie doszło do wybuchu

Dramat rozegrał się w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. Około godziny 13 prascy strażacy zostali powiadomieni o wybuchu w budynku urzędu. Pierwsze doniesienia były wstrząsające. W wyniki zdarzenia mieli być ranni. Wkrótce okazało się, że za wszystkim miało stać dwóch pracowników, którzy zaprószyli ogień.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec abonamentu RTV. Każdy Polak zapłaci 432 zł rocznie?

33-latek zginął na miejscu. BMW rozpadło się na kawałki

Wybuch w urzędzie. Są ranni

Wybuch w urzędzie przy ul. Grochowskiej nastąpił podczas remontu wind. Prace prowadziła tam firma zewnętrzna.

Dwóch pracowników zaprószyło ogień w trakcie pracy. Doszło do niegroźnego wypadku − przekazał Andrzej Opala, rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe, w rozmowie z „Super Expressem”.

Na miejscu zjawił się także lekarz pogotowia ratunkowego. Przekazał, że życiu poszkodowanych nic nie zagraża. Zostali lekko poparzeni.

Strażacy apelują o ostrożność

W urzędzie trwają pracę straży pożarnej i policji. Funkcjonariusze w związku ze zdarzeniem opublikowali przestrogę.

Dzisiejsze zdarzenie, do którego zostali zadysponowani prascy strażacy, może być przestrogą dla nas wszystkich, ponieważ rzadko kto czyta instrukcje obsługi preparatów chemicznych, których używamy. A nieprzestrzeganie jej w tym przypadku doprowadziło do zapłonu jej oparów, bo był to preparat łatwopalny, co w konsekwencji doprowadziło do oparzeń dwóch osób – napisano na Facebooku Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Strażacy zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności przy pracy z substancjami łatwopalnymi. Konieczne jest także zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczenia.

Jej brak może doprowadzić do niebezpiecznych stężeń oparów w powietrzu, co z kolei przy pojawieniu się odpowiedniej energii (np. iskry) może doprowadzić do zapłonu – podkreślili funkcjonariusze.

Źródło: Fakt.pl,