Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Potężny skandal w polskiej komisji, wstyd na cały świat
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 09.06.2024 15:13

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Potężny skandal w polskiej komisji, wstyd na cały świat

lokal wyborczy policja
Fot. Iberion, KMP Konin

Incydent podczas wyborów parlamentarnych. Wszystko działo się w komisji wyborczej w gminie Kurzętnik (woj. warmińsko-mazurskie). Kiedy członkowie komisji zobaczyli męża zaufania, od razu wezwali policję. Niebywałe, co robił niedługo przed pełnieniem ważnej funkcji.

Skandal w komisji wyborczej

Trwa głosowanie do Parlamentu Europejskiego. Punktualnie o 13.30 członkowie Państwowej Komisji Wyborczej przekazali najnowsze dane o frekwencji, a także o przebiegu samych wyborów. Jak się okazało, te upływają wyjątkowo spokojnie, za wyjątkiem sytuacji z gminy Kurzętnik (woj. warmińsko-mazurskie). Jak się okazuje, mąż zaufania przyszedł tam w takim stanie, że trzeba było wzywać policję.

Wezwali ich do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

Kurzętnik. Pijany mąż zaufania

W lokalu wyborczym w gminie Kurzętnik zjawił się kompletnie pijany mąż zaufania. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze, zawiadomieni przez zbulwersowanych członków komisji wyborczej. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem i aż nie mogli uwierzyć w to, co pojawiło się na wyświetlaczu.

ZOBACZ: Ogromny pożar w polskim mieście. Strażacy wydali pilny apel do mieszkańców

Mąż zaufania stawił się na wybory kompletnie pijany

Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazali policjanci.

Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że incydent z pijanym mężem zaufania nie wpłynął na pracę komisji wyborczej.

Policjanci sporządzili dokumentację do sądu w tej sprawie, wybory w tym lokalu przebiegają bez zakłóceń – dodał w rozmowie z PAP.

Mężczyzna będzie odpowiadał w sądzie z art. 70 Kodeksu wykroczeń. Mówi on o osobach, które ”wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajdują się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmują w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe”. Pijanemu mężowi zaufania grozi kara aresztu bądź grzywny.