Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia podczas policyjnej interwencji. Aresztowano dwóch funkcjonariuszy
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.05.2024 14:01

Tragedia podczas policyjnej interwencji. Aresztowano dwóch funkcjonariuszy

komisariat
fot. materiały własne (zdj. ilustracyjne)

W środę w Inowrocławiu doszło do tragicznego zdarzenia. W trakcie policyjnej interwencji funkcjonariusze użyli wobec 27-latka paralizatora. Mężczyzna stracił przytomność. Trafił do szpitala, gdzie zmarł. Dwóch policjantów w związku z tym zdarzeniem usłyszało zarzuty. Sąd zadecydował również o tymczasowym areszcie. - Oskarżonym grozi 15 lat pozbawienia wolności - informuje prokuratura.

Tragiczna interwencja w Inowrocławiu. Nie żyje 27-latek

Tragedia rozegrała się w środę 22 maja w jednym z bloków w Inowrocławiu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 27-latek demoluje mieszkanie i wyrzuca przez balkon meble. Na miejscu pojawił się patrol.

Według funkcjonariuszy mężczyzna zaczął w pewnym momencie zachowywać się agresywnie, nie było z nim logicznego kontaktu. Policjanci użyli wobec niego tasera. 27-latek stracił przytomność. Mundurowi rozpoczęli reanimację. Wezwano również pogotowie, które przetransportowała mężczyznę do szpitala. Tam 27-latek zmarł.

W nocy z czwartku na piątek dwóch policjantów zostało zatrzymanych. Obaj zostali zwolnieni ze służby. W sobotę usłyszeli zarzuty. Sąd zadecydował również o tymczasowym areszcie.

Nie żyje 4-letnie dziecko, ratownicy nie mogli nic zrobić. W akcji śmigłowiec LPR

Dwaj policjanci z zarzutami, grozi im do 15 lat więzienia

Jak poinformowała w sobotę 25 maja rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury Agnieszka Adamska-Okońska, prokurator postawił dwóm policjantom "zarzut przekroczenia uprawnień służbowych przez nieuprawnione użycie środka przymusu bezpośredniego w postaci tasera".

ZOBACZ: Przynieśli do szpitala wychudzone niemowlę, a potem uciekli. Skandaliczne doniesienia

Dodatkowo funkcjonariusze usłyszeli również zarzut "nieuprawnionego stosowania siły fizycznej, które przybrało postać przemocy".

To przestępstwo zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności - poinformowała rzecznik. - Z tego powodu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy - dodała.

Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym wobec dwóch policjantów

Rzeczniczka prasowa bydgoskiej prokuratury poinformowała, że sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch policjantów na okres trzech miesięcy.

Wczoraj w zakładzie medycyny sądowej przeprowadzone zostały oględziny lekarskie ciała, oględziny zewnętrzne. Na ciele mężczyzny ujawniono obrażenia, które pozwoliły prokuratorowi na połączenie działania interweniujących funkcjonariuszy z następstwem w postaci obrażeń skutkujących śmiercią - przekazała rzecznik.

ZOBACZ: Przynieśli do szpitala wychudzone niemowlę, a potem uciekli. Skandaliczne doniesienia

Zdaniem prokuratury w czasie interwencji w Inowrocławiu wobec 27-latka "nie zachodziła potrzeba użycia tak drastycznych środków przymusu bezpośredniego".

Po zapoznaniu się z nagraniem z kamer, które mieli funkcjonariusze, uważamy, że zastosowano w trakcie tej interwencji nieadekwatne środki przymusu. Dlatego zgodnie z decyzjami z czwartku i piątku obaj mężczyźni zostali zwolnieni ze służby w policji - przekazała rzecznik prasowa bydgoskiej policji.

 

Źródło: Goniec/PAP