Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Wyborcza": prokurator, który paradował nago w sklepie, był w przeszłości ukarany dyscyplinarnie
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 16.09.2021 11:13

"Wyborcza": prokurator, który paradował nago w sklepie, był w przeszłości ukarany dyscyplinarnie

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Marek BAZAK/East News

"Gazeta Wyborcza" przedstawiła nowe ustalenia w sprawie Macieja W., prokuratora, który wsławił się paradowaniem nago w sklepie pod wpływem alkoholu. Dziennikarze poinformowali, że w przeszłości otrzymał już karę dyscyplinarną za inny występek.

Informatorzy "GW" donoszą, że prokurator już wcześniej miewał problemy z zachowaniem standardów zachowania, jakimi powinien się cechować na swoim stanowisku. W 2017 roku podczas imprezy policyjnej Maciej W. miał narzucać się jednej z policjantek na tle seksualnym.

Notatkę służbową w tej kwestii miał sporządzić szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Ze względu na przepisy i standardy działań, świdnickie służby nie mogły podjąć sprawy, która została przekierowana do innej jednostki prokuratury. Postępowanie miało również ostatecznie zostać umorzone.

Dziennikarze "GW" od wielu dni starają się uzyskać oficjalne komentarze służb, jednak wszyscy nabierają wody w usta. Szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy nie udziela informacji, ponieważ tłumaczy się, że to nie jego jednostka kierowała postępowaniem. Twierdzi również, że nie ma wiedzy na tema tego, jaki rejon przejął sprawę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się jednak, że oficjalny komunikat w tej sprawie przesłała Prokuratura Krajowa. Potwierdziło się, że doszło do wspomnianego incydentu narzucania się policjantce pod wpływem alkoholu.

- W październiku 2020 r. decyzją Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym prokurator ten został ukarany naganą za uchybienie godności urzędu prokuratorskiego. Polegało ono na tym, że będąc pod wpływem alkoholu, narzucał się kobiecie. W tej sprawie zostało także z urzędu wszczęte postępowanie karne. Ostatecznie zakończyło się umorzeniem, a pokrzywdzona nie złożyła zażalenia na takie postanowienie - czytamy w odpowiedzi PK na pytania dziennikarzy "GW".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi: policja