Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwają poszukiwania 4 osób
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.05.2024 08:12

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwają poszukiwania 4 osób

kopalnia
Fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Wstrząs w kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła. W nocy z poniedziałku na wtorek pod ziemią pracowało 15 osób, przy czym 11 udało się bezpiecznie ewakuować. Trwają poszukiwania pozostałej czwórki górników. To już kolejne tragiczne zdarzenie w górnictwie na przestrzeni miesiąca.

Tąpnięcie w kopalni Mysłowice-Wesoła

Rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Siembiega poinformowała media, że do tąpnięcia w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w poniedziałek o godzinie 3.29.

Jak dodała, wstrząs miał miejsce 665 metrów pod ziemią, gdy w rejonie objętym zagrożeniem pracowało 15 osób. Bezpiecznie na powierzchnię udało się wycofać 11 górników.

Masz taki dokument z PRL? Możesz dostać nawet 26 tys. zł

Trwa akcja ratunkowa. Pod ziemią są czterej górnicy

Akcja ratunkowa w kopalni w Mysłowicach cały czas trwa. Miejsce, w którym doszło do tąpnięcia zostało zabezpieczone. Los czterech górników wciąż nie jest znany, a służby w miarę możliwości starają się do nich dotrzeć.

ZOBACZ: W wypadku zginęło 12 pielgrzymów z Polski. Nowe, porażające informacje ws. organizatora

Zakład Mysłowice-Wesoła to jeden z największych tego typu zakładów wydobywania węgla kamiennego nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jego właścicielem jest wspomniana Polska Grupa Górnicza (PGG).

Kolejny wypadek w kopalni w Mysłowicach. Zmarł 43-letni górnik

Portal Interia przypomina, że do innej tragedii w tym samym zakładzie doszło niecały miesiąc temu, a dokładniej 17 kwietnia. Wstrząs nastąpił wówczas także 665 metrów pod ziemią. Po kilkunastu godzinach od jego wystąpienia poinformowano o śmierci jednego z górników. 43-latek pracował w kopalni od 14 lat.

W wypadku poszkodowanych zostało również dziewięciu innych pracowników zakładu, którzy trafili z obrażeniami ciała do pobliskich szpitali.

Źródło: TVN24, Interia