Goniec.pl
Zełenski

Screen Facebook/Володимир Зеленський

Wołodymyr Zełenski odniósł się do żądań Rosji i zaskoczył pomysłem zorganizowania referendum

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W najnowszym wywiadzie dla Suspilne Wołodymyr Zełenski nie przebierał w słowach. Prezydent Ukrainy postanowił stwierdzić, że żądania Rosji zostaną spełnione tylko wtedy, gdy jego kraj "zostanie całkowicie zniszczony". Padła również zapowiedź możliwego referendum dotyczącego ustalenia negocjacji.

Po niedzielnej kontrowersyjnej wypowiedzi do izraelskich parlamentarzystów Wołodymyr Zełenski po raz kolejny potwierdził, że nie ma zamiaru hamować swojego języka.

PUTIN BIDEN

Rosja straszy zerwaniem stosunków z USA. Wszystko przez słowa Bidena o Putinie

CZYTAJ DALEJ

W najnowszym wywiadzie, który opublikowany został po godzinie 21 czasu polskiego, padło wiele istotnych deklaracji. Prezydent Ukrainy odniósł się do warunków stawianych przez Rosjan.

Wołodymyr Zełenski chce referendum ws. kompromisów w negocjacjach z Rosją

Chociaż Ukraina reprezentowana jest w negocjacjach ze stroną rosyjską przez specjalną delegację, to prezydent Wołodymyr Zełenski w najnowszym wywiadzie podzielił się niespodziewanym planem na temat ustaleń dokonywanych za zamkniętymi drzwiami.

- Kompromisy w negocjacjach między Rosją a Ukrainą mogą zostać ostatecznie rozstrzygnięte w ogólnokrajowym referendum - powiedział Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla Suspilne.

Komentatorzy od razu zwrócili jednak uwagę na problemy. Pomijając problemy z zorganizowaniem ogólnokrajowego referendum w ostrzeliwanym i niszczonym przez Rosję kraju, komentatorzy zwracają uwagę na formalne problemy pomysłu prezydenta Ukrainy.

Od 24 lutego, czyli od dnia ataku wojsk Władimira Putina, w Ukrainie obowiązuje stan wojenny. Wprowadził go sam Wołodymyr Zełenski, a to znaczy, że zgodnie z przepisami referendum nie może zostać przeprowadzone. Referendum i obowiązywanie stanu wojennego wzajemnie się wykluczają.

Kulisy spotkania w Kancelarii Premiera: Jarosław Kaczyński mówił o "czarnym scenariuszu" i... nie patrzył na Donalda Tuska

Kulisy spotkania w Kancelarii Premiera: Kaczyński mówił o "czarnym scenariuszu" i nie patrzył na Tuska

CZYTAJ DALEJ

To jednak nie koniec zaskakujących słów prezydenta Ukrainy w wywiadzie dla Suspilne. W rozmowie z ukraińską telewizją publiczną Wołodymyr Zełenski odniósł się do żądań, jakie stawia Rosja. Niedawno kilka z nich ujawniło biuro prezydenta Turcji, który otrzymał od Władimira Putina telefon.

Dopiero zniszczona Ukraina będzie w stanie spełnić ultimatum Rosji?

Kreml wskazuje, że "Władimir Putin jest zwolennikiem dyplomacji" i nikt nie wyklucza spotkania prezydenta Rosji i Wołodymyra Zełenskiego. Niemniej prezydent Ukrainy jest mniej optymistyczny.

W swoim najnowszym wywiadzie Wołodymyr Zełenski w jasnych słowach wskazuje, kiedy żądania Rosji zostaną zdaniem okupanta spełnione. - Ukraina nie może spełnić ultimatum Federacji Rosyjskiej. Trzeba wszystkich nas zniszczyć, wtedy ich ultimatum będzie spełnione - oświadczył gorzko prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski rozwinął swoją myśl. - Na przykład oddać Charków, Mariupol czy Kijów. Ani mieszkańcy Charkowa, ani Mariupola, ani Kijowa, ani też ja, prezydent - nie możemy tego zrobić - powiedział stanowczo w wywiadzie dla Suspilne.

Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda wnętrze obrzydliwie drogiego pałacu Władimira Putina

Władimir Putin myślał, że wszystko się ukryje? Wyciekły zdjęcia jego gigantycznej rezydencji

Dokument Aleksieja Nawalnego ujawnił prawdę na temat pałacu Putina, do którego Kreml usilnie nie chce się przyznać. Zdjęcia robotników zatrudnionych przy budowie i wykańczaniu pełnego przepychu, złota i prestiżowych marek budynku trafiły do sieci. Aquadyskoteka, podziemne lodowisko do gry w hokeja, meble warte fortunę i zapierający dech w piersiach widok na Morze Czarne - 16-piętrowy bunkier mający zdaniem rosyjskiego opozycjonisty należeć do Władimira Putina wydaje się wręcz nierealny.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >