Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Witalij Kliczko pokazał, co teraz dzieje się w Kijowie. Jednoznaczny przekaz
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.03.2022 18:05

Wojna w Ukrainie. Witalij Kliczko pokazał, co teraz dzieje się w Kijowie. Jednoznaczny przekaz

Witlij Kliczko apeluje do mieszkańców Kijowa.
Twitter

Mer Kijowa, Witalij Kliczko, w stanowczych słowach zwrócił się do wszystkich mieszkańców Kijowa. Za pośrednictwem konta na Twitterze poinformował, że wszystkie służby w mieście są gotowe do walki z okupantem. Zapewnił, że wszyscy są dobrze przygotowani do obrony Kijowa i odparcia ataków.

Wojna na Ukrainie zbiera straszliwe żniwo. W związku z agresją Rosji tuż za naszą wschodnią granicą wiele miast ulega bombardowaniom, a także atakom sił agresora. Szczególnie narażony jest Kijów, który od kilku dni odpiera szturmy Rosjan.

Szczególną wiadomość do wszystkich mieszkańców stolicy przekazał mer miasta, Witalij Kliczko. Były mistrz świata w boksie poinformował, że wszystkie służby są gotowe do odparcia ataku wojsk Federacji Rosyjskiej.

- Przyjaciele, Kijów jest ufortyfikowany do obrony w przypadku ataku wroga. Dziś przeszedłem kilka posterunków postawionych dla obrony miasta Żołnierze Sił Zbrojnych, obrony terrorystycznej, policja, inne struktury siłowe są gotowe i będą bronić stolicy - przekazał Kliczko.

Wojna w Ukrainie. Obywatele walczą o wolność dla swojego kraju

W starcia z rosyjskim okupantem w całej Ukrainie zaangażowani są nie tylko żołnierze, ale również ludność cywilna. Za broń gotowi są więc chwycić takie osoby jak prezydent Wołodymyr Zełenski, a także bracia Kliczko.

Bohater powyższego nagrania od wielu lat jest merem Kijowa, który oświadczył, że nie zamierza opuszczać stolicy. Świetną postawą wykazuje się prezydent Wołodymyr Zełeński, który z ogromną determinacją walczy o interesy Ukrainy.

Dziś po południu za pośrednictwem Twittera poinformował, że Rada Praw Człowieka ONZ powołała komisję, która zbada rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. To krok zbliżający nas do osądzenia zbrodniarzy wojennych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl