Goniec.pl
papież Franciszek

casarosada.gob.ar

Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek podziękował Polakom za pomoc Ukraińcom

2 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej podziękował Polakom za ich wsparcie dla Ukrainy i przyjęcie uchodźców. W wydarzeniu uczestniczył franciszkanin pochodzący z Ukrainy, który odczytał po polsku streszczenie katechezy.

Papież Franciszek po raz kolejny zareagował na tragiczne doniesienia z Ukrainy. Wcześniej głowa Kościoła odwiedziła rosyjską ambasadę przy Stolicy Apostolskiej, aby wyrazić swoje zaniepokojenie wybuchem konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Wojna w Ukrainie. Papież dziękuje Polakom za pomoc uchodźcom

Podczas środowej audiencji generalnej w Auli Pawła IV papież Franciszek mówił wiele o wojnie w Ukrainie i potrzebie zaprowadzenia pokoju na świecie. W tym kontekście wyraził szczególną wdzięczność wobec Polaków, którzy solidarnie wspierają uchodźców.

- Wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę, otwierając swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną - powiedział papież, wywołując gromkie brawa wśród zebranych.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI] Rosja przygotowywała się do "operacji specjalnej". Trwał atak na Charków

CZYTAJ DALEJ

Ojciec Święty pobłogosławił także wszystkim zaangażowanym we wsparcie uciekających przed okrucieństwami wojny Ukraińców, podkreślając hojność pomagających. W audiencji wziął udział m.in. franciszkanin pochodzący z Ukrainy, który w języku polskim odczytał streszczenie katechezy. - Jego rodzice przebywają w schronie - wyjaśnił papież.

Polska przyjmuje uciekinierów z Ukrainy

Według danych przekazywanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostatniej doby do Polski przybyło 98 tysięcy osób z Ukrainy. Od początku konfliktu to już ponad 450 tysięcy osób.

Kilka dni temu polski rząd uruchomił specjalną stronę informacyjną, na której uchodźcy mogą znaleźć najnowsze komunikaty na temat pomocy świadczonej przez nasze państwo. W wielu miejscowościach działają tzw. punkty recepcyjne, pomagające m.in. w znalezieniu miejsca zakwaterowania dla Ukraińców, którzy nie mają w Polsce żadnej rodziny czy przyjaciół.

Na granicę codziennie przyjeżdżają także setki przypadkowych osób gotowych zapewnić pożywienie, leki i transport naszym wschodnim sąsiadom. Szacuje się, że Polska, obok Węgier, Słowacji i Rumunii, jest krajem, do którego przybyło najwięcej uchodźców z Ukrainy.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >