Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Kobieta została zatrzymana przez rosyjski patrol. Ukrainka wszystko nagrała
Monika Majko
Monika Majko 28.02.2022 20:25

Wojna w Ukrainie. Kobieta została zatrzymana przez rosyjski patrol. Ukrainka wszystko nagrała

ukrainka zolnierz
youtube.com Марьяха TV

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z terenu obwodu sumskiego w Ukrainie. Kobieta, która została zatrzymana przez żołnierski patrol, odmówiła wylegitymowania się przed najeźdźcami z Rosji. Zamiast dokumentów wyciągnęła telefon i zadała rosyjskiemu żołnierzowi kilka niewygodnych pytań.

Kobieta została zatrzymana przez rosyjskich żołnierzy w okolicy wsi Żytnie w obwodzie sumskim w Ukrainie. Ukrainka jechała samochodem z dzieckiem oraz starszą kobietą, która prawdopodobnie była jej mamą.

W tej okolicy rosyjscy żołnierze, którzy od kilku dni prowadzą zbrojną inwazję na terenie Ukrainy, utworzyli posterunek. Członkowie armii Putina zatrzymują tam Ukraińców i wymagają od nich, by legitymowali się przed nimi w swoim własnym kraju.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie legitymują Ukraińców w ich własnym kraju

Autorka nagrania odmówiła wylegitymowania się przed uzbrojonym żołnierzem. Oburzona kobieta wyciągnęła telefon i nagrała swoją rozmowę z rosyjskim najeźdźcą.

– Zdejmij maskę, chcę zobaczyć, co to za człowiek może grozić kobiecie karabinem. Dlaczego przyjechałeś do mojego obwodu? Nie pojechałam do twojego kraju i nikogo tam nie zabiłam! Dlaczego więc ty tu jesteś? – pytała oburzona kobieta rosyjskiego żołnierza i dodała:

– Dlaczego mam pokazywać mój paszport terrorystom? Zatrzymujesz mnie z bronią na mojej ziemi? Czy rozumiesz, że to jest moja ziemia?! To jest moja ojczyzna.

Ukrainka odmówiła pokazania paszportu rosyjskiemu żołnierzowi

Gdy Rosjanin nie odpuszczał, kobieta podkreśliła, że kieruje się Konstytucją Ukrainy i jest wolna w swoim państwie, a więc nie ma obowiązku pokazywania mu swojego paszportu. W odpowiedzi żołnierz wrogich wojsk odparł, że on kieruje się Konstytucją Rosji.

– Chcesz powiedzieć, że jestem w Federacji Rosyjskiej? Albo w Kazachstanie? Albo Azerbejdżanie? No, gdzie teraz jestem? – dopytywała wzburzona Ukrainka.

Nagranie udostępnił w sieci m.in. wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko, a internauci byli pod wrażeniem odwagi Ukrainki. Nie wiadomo jednak w jaki sposób zakończył się konflikt kobiety z rosyjskim żołnierzem, ponieważ nagranie przerwano w trakcie dyskusji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl