Goniec.pl
Kwaśniewski, Kaczyński

Jan Bielecki/East News, Piotr Molecki/East News

Wielki powrót Aleksandra Kwaśniewskiego. Były prezydent chce przyćmić kongres PiS

2 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski chce przyćmić Jarosława Kaczyńskiego? Były prezydent zamierza wziąć udział w sobotniej konferencji "Europa Równych Szans", na której pojawią się także przedstawiciele Unii Europejskiej. Na ten sam dzień Prawo i Sprawiedliwość zaplanowało swoją konwencję i prezentację programu na najbliższe miesiące. Wiele wskazuje na to, że stoczy się batalia o uwagę wyborców.

Aleksander Kwaśniewski pożegnał się z fotelem prezydenta lata temu, ale wielu Polaków wciąż żywi do niego sentyment. Dla niektórych to najlepsza z dotychczasowych głów naszego państwa, ceniona jest także działalność jego żony Jolanty.

PKO BP informuje o blokadzie przelewów przychodzących i wychodzących, lista jest długa

PKO BP: część usług ograniczona przez sankcje. Przelewy nie dotrą wszędzie

CZYTAJ DALEJ

Były przywódca Polski nie daje o sobie całkiem zapomnieć, a to pojawiając się na kongresie Lewicy, a to występując w roli komentatora i politycznego eksperta. To może być jednak za mało dla ambitnego Kwaśnewskiego, który coraz chętniej angażuje się w krajową politykę.

Konwencja PiS już 4 czerwca

Najbliższa sobota 4 czerwca zapowiadana jest jako wielki dzień Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z planem, długo wyczekiwana konwencja ma zaskoczyć Polaków nowatorskimi pomysłami, na które czekają wyborcy w obliczu pogarszającej się sytuacji gospodarczej.

- Zamierzamy ostro ruszyć w teren. Ta konwencja będzie startem tej akcji. Nasi przedstawiciele, posłowie, kierownictwo partii będą odwiedzać wszystkie powiaty w Polsce. Sam prezes Kaczyński zapowiedział, że teraz, po reformie struktury wewnętrznej w partii, w wyniku której mamy 94 organizacje regionalne, okręgowe, będzie chciał każdy z tych nowych okręgów odwiedzić - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w Polskim Radiu.

Z kolei inny ważny polityk partii, Ryszard Terlecki, zastrzegł, że wszelkie rozwiązania przedstawione podczas kongresu stanowić będą część programu na najbliższe miesiące, a nie, jak sugerowano, programu wyborczego.

Kwaśniewski wraca do gry

Nie ulega wątpliwości, że niezwykle interesujące wydaje się być to, co do zaoferowania ma partia dzierżąca realną władzę. Inną kwestią pozostaje to, czy we wszystkie obietnice można do końca wierzyć.

PiS

"DGP": PiS rozważa przesunięcie wyborów samorządowych na 2024 rok

CZYTAJ DALEJ

Sceptycznych wobec ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego lub tych niezdecydowanych może zainteresować inna ważna inicjatywa, która planowana jest na 4 czerwca. Tego dnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja "Europa Równych Szans".

Wydarzenie jest organizowane przez Grupę Progresywnego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim we współpracy z Nową Lewicą, a wśród gości znaleźli się m.in. wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i wspomniany Aleksander Kwaśniewski.

Zabiorą oni głos w takich tematach, jak równość obywateli, pozycja kobiet we współczesnej Europie, działania UE na rzecz zielonej transformacji czy powstrzymanie zmian klimatu.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zatrzymano 18-letniego nożownika. Zaatakował pod szkołą kilkoro uczniów. Był poszukiwany

Wiadomości

Zatrzymano 18-letniego nożownika, który atakował uczniów pod jedną ze szkół w Warszawie. Był poszukiwany

Czytaj więcej >
Poseł KO w trakcie wywiadu wszystkich zaskoczył. Wyjął komórkę i pokazał nagranie z "pierwszym kłamcą RP"

Wiadomości

Wiceszef PO ostro o rzeczniku rządu: "Jest pierwszym kłamcą RP". Cezary Tomczyk wyjął telefon i pokazał nagranie

Czytaj więcej >
W Sosnowcu znaleziono mumię mężczyzny o nieznanej tożsamości. Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Horror w Sosnowcu, robotnicy natknęli się na zmumifikowane zwłoki mężczyzny. Policja apeluje o pomoc

Czytaj więcej >
Na Nowogrodzkiej doszło do tajnego zebrania kierownictwa PiS. Dziennikarzy przepędzano spod budynku

Wiadomości

Tajne zebranie kierownictwa PiS, wśród obecnych m.in. Kaczyński i Morawiecki. O czym rozmawiano za zamkniętymi drzwiami?

Czytaj więcej >
Flickr/Kris

Wiadomości

Strzały podczas policyjnej interwencji w Warszawie. Służy apelują o pomoc, wydano list gończy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ewakuacja szkoły w Głogoczowie. Ponad 400 uczniów i nauczycieli musiało pilnie opuścić budynek

Czytaj więcej >