Goniec.pl
Straż pożarna wypadek

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

26 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sobotę 25 września około południa pod Olsztynem doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Na odcinku drogi pomiędzy Orzechowem i Międzylesiem kierujący samochodem osobowym marki audi uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie poinformowała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość na łuku drogi. Na skutek uderzenia samochód roztrzaskał się na kilka części.

Mężczyzna połknął telefon komórkowy

Lekarze wydobyli z brzucha pacjenta telefon

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna zginął na miejscu

Przejazd pomiędzy Orzechowem i Międzylesiem przez kilka godzin był utrudniony. Drogę zamknięto na czas pracy śledczych, którzy mają wyjaśnić okoliczności wypadku. Sprawa została nagłośniona za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Uwaga wypadek! Zablokowana jest droga na odcinku Orzechowo - Międzylesie. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi w lewo kierowca audi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewa. Kierowca zginął na miejscu. Policjanci ustalają okoliczności - czytamy na Twitterze olsztyńskiej policji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideoMundurowi opublikowali w mediach społecznościowych kilka fotografii wykonanych na miejscu zdarzenia. Można zobaczyć na nich wrak samochodu. Stan pojazdu nie pozostawia wątpliwości - uderzenie było naprawdę silne.

Policja apeluje

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. "Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym" - alarmują policjanci.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mundurowych.

Wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się znacznie trudniejsze. W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przekazał szczegóły ustawy o obronie ojczyzny

Czytaj więcej >
Ceny paliwa rosną

Wiadomości

Jedziesz autem na Wszystkich Świętych? Uważaj na ceny paliwa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Druga dzisiaj dymisja w rządzie

Czytaj więcej >
Przemysław Czarnek

Wiadomości

"Gdybym był Holecką, klęknąłbym przed panem i się modlił". Mazurek do Czarnka w RMF

Czytaj więcej >
Dzieci nie żyją

Wiadomości

5-letni chłopiec i jego 2-letnia siostrzyczka nie żyją. Zjedli trujący owoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >