Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk

ARTUR HOJNY/East News

TV Trwam usuwa materiały. Chodzi o krytykę PiS za drogie paliwo

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Telewizja Trwam w programie informacyjnym przypomniała, że niemal dekadę temu politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarowali, że obniżka akcyzy mogłaby wpłynąć na zmniejszenie cen benzyny. Materiał został usunięty wkrótce po tym, jak do sprawy odnieśli się dziennikarze konkurencyjnych portali.

W programie informacyjnym Telewizji Trwam przypomniano wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku. Prezes Prawa i Sprawiedliwości deklarował wówczas, że jedynym sposobem na wyhamowanie podwyżek cen produktów jest obniżka akcyzy.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

TV Trwam przesadziła?

- Paliwo drogie, a ma być droższe. Granica 6 złotych za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. 10 lat temu za wysokie ceny paliw PiS skrytykował rządy PO-PSL. Co PiS powie Polakom dziś? - zastanawiali się dziennikarze katolickiej stacji.

W materiale zacytowano także byłą premier Beatę Szydło. - To nie jest tak naprawdę wyraz bezradności, tylko to jest brak dobrej woli i taka koniunktura na kalkulację. Potrzebne są pieniądze w budżecie, dziura budżetowa jest wystarczająco duża, że trzeba ją szybko i gwałtownie zasypywać, więc szuka się pieniędzy tam, gdzie to jest możliwe i gdzie ten pieniądz jest łatwy - mówiła w 2012 roku obecna eurodeputowana PiS.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Materiał telewizji Tadeusza Rydzyka wzbudził duże zainteresowanie wśród dziennikarzy konkurencyjnych portali. Do sprawy odniósł się między innymi Tomasz Walczak z Super Expressu. - Rydzyk, jak prosi o pieniądze, to nie pisze maili do Dworczyka, tylko wali w PiS w swoich mediach. Nawet szanuję, że się nie poniża jak Adam Borowski - przyznał.

Materiał nagle zniknął z sieci

Po chwili kontrowersyjne nagranie zniknęło z oficjalnej strony internetowej Telewizji Trwam. Usunięty został również wpis zawierający link do materiału na Twitterze. Z YouTube z kolei wykasowano tylko wspomniany fragment wydania programu informacyjnego.

- Ciekawe, kto kazał mediom ojca Rydzyka ściągnąć materiał o drożyźnie za rządów PiS? Niesamowite, jak TV Trwam nagle wstydzi się rzetelnego materiału, w którym wytknęła hipokryzję władzy - zastanawiał się na Twitterze Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >