Goniec.pl
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV Trwam niespodziewanie uderzyło w PiS. Chodzi o ceny paliw

13 Października 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Nieoczkiwany atak TV Trwam na PiS. Telewizja w swoim materiale zwróciła uwagę na rosnące ceny paliw, które przekroczyły 6 zł. Przypomniano, że w PiS w czasie rządów PO-PSL obwiniała rządzących o ten stan rzeczy, a teraz sama wypiera się swojego wpływu na tę sytuację. Materiał musiał wywołać jednak ogromne zamieszanie, bo szybko zniknął z mediów.

- Jest coraz gorzej. Trwa inflacja, a jednym z mechanizmów napędzających inflację, jest właśnie wzrost cen paliw - przypomniano w TV Trwam słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku. W dalszej części materiału namawiano również do obniżenia akcyzy.

jaroslaw kaczynski

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

CZYTAJ DALEJ

Nieoczkiewany materiał TV Trwam w kierunku PiS. Chodzi o ceny paliw

Materiał Telewizji Trwam poruszył sprawę, która zazwyczaj nie zajmowała zbyt wielu wyborców PiS - poszło o rosnące ceny paliw. Te ponownie przekroczyły "psychologiczną barierę" 6 zł. W krótkim materiale pokazano, z czym wiążą się takie podwyżki na stacjach.

W 2012 roku, gdy do podobnej sytuacji dochodziło za rządów PO-PSL, znajdujące się w opozycji PiS krytykowało znacznie swoich politycznych przeciwników, czego nie omieszkał wskazać reporter TV Trwam.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- To nie jest tak naprawdę wyraz bezradności, ale to brak dobrej woli. Jest to koniunkturalna kalkulacja. Potrzebne są pieniądze w budżecie, dziura budżetowa jest wystarczająco duża, dlatego szuka się pieniędzy tam, gdzie jest ich dużo i gdzie ten pieniądz jest łatwy - mówiła wówczas Beata Szydło.

Tymczasem przypomniano, że choć ceny paliw przekroczyły już tę granicę, nikt z rządu nawet nie zająknął się na temat obniżki akcyzy. Czyżby problem, który dotykał PiS i rządy PO-PSL był ten sam, czyli szukanie pieniędzy, gdzie tylko się da?

TV Trwam pokazało, z czym wiąże się podwyżka cen paliw

Nie wypomniano jednak tylko samych cen paliw, ale również to, w jaki sposób ich podwyższenie wpływa na ceny innych produktów w sklepach.

Dziennikarz TV Trwam porównał tę kwestię do cen w piekarni, które podwyższają się za każdym razem, gdy drożeje paliwo. Związane jest to z łańcuchem dostaw i tym, że jeśli drożeje dostawa, drożeje również sam produkt i odczuwają to nie tylko osoby zainteresowane bezpośednio korzystaniem z samochodu.

TV Trwam nawoływało w ten sposób do obniżki podatku akcyzowego, być może sprawdzając również swój wpływ na polityków PiS. Szybko jednak okazało się, że materiał okazał się być chyba niewygodny i został usunięty ze strony oraz mediów społecznościowych.

- Paliwo bardzo drogie, a ma być droższe! Granica 6 zł za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. 10 lat temu za wysokie ceny paliw PiS krytykował rządy PO-PSL. Co PiS powie Polakom dziś? Zapraszamy do lektury - pisali wcześniej na swoim Twitterze, nim wpis zniknął zarówno ze strony, jak i z portalu społecznościowego.

Materiał nagle zniknął

Co ciekawe, materiał uderzający jawnie w rząd PiS długo w sieci się nie znajdował. W ciągu kilku godzin od jego publikacji został usunięty zarówno post z Twittera, jak i film z YouTube. Czy to wynik reakcji polityków PiS? Tego prawdopodobnie już się nie dowiemy, jednak trzeba przyznać, że zaskakuje krytyczny wobec PiS zwrot w treści stacji ojca Tadeusza Rydzyka.

Zarchwizowaną ostatnią wersję strony można zobaczyć pod tym linkiem.

tv trwam

(screen) Twitter/TV_Trwam

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: radiomaryja.pl, goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Jan Ścigocki. Kajakarz zginął w wypadku na pasach

Czytaj więcej >
Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda spotka się z Macronem. W tle spór o praworządność

Czytaj więcej >
Kaja Godek

Wiadomości

Sejm zajmie się projektem autorstwa Kai Godek. Na Wiejskiej liczne manifestacje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sondaż. 33 proc. Polaków wybierze się na groby poza miejscem zamieszkania

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Roh Tae-woo, były prezydent Korei Południowej

Czytaj więcej >