Goniec.pl > Wiadomości > Tusk nie spodziewał się podobnego ciosu. Mocne słowa Kwaśniewskiego w "Kropce nad I"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.01.2022 22:45

Tusk nie spodziewał się podobnego ciosu. Mocne słowa Kwaśniewskiego w "Kropce nad I"

Aleksander Kwaśniewski krytycznie o działaniach Donalda Tuska w "Kropce nad I" na antenie TVN24
(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk nie będzie zadowolony, słysząc słowa Aleksandra Kwaśniewskiego w TVN24. - Oczekiwałby po nim czegoś innego - powiedział były prezydent w odpowiedzi na pytanie Moniki Olejnik. Polityk był gościem "Kropki nad I".

Jeszcze niedawno Aleksander Kwaśniewski wyraził się w wyjątkowo pozytywnie na temat prezydenta Andrzeja Dudy, który odmówił podpisania tzw. lex TVN. W poniedziałek były prezydent był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad I" i właśnie tam padły zaskakujące słowa o Donaldzie Tusku.

Lider PO nie może liczyć na optymistyczne stanowisko Aleksandra Kwaśniewskiego w związku ze swoimi ostatnimi słowami. Krytycznego stanowiska byłego prezydenta nie spodziewał się nikt.

Aleksander Kwaśniewski oczekiwał innych działań Donalda Tuska

Przedmiotem zmieszania Aleksandra Kwaśniewskiego w "Kropce nad I" Moniki Olejnik są słowa Donalda Tuska na temat wcześniejszych wyborów. Lider PO podważył ich konieczność.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Byłoby to z całą pewnością lepsze dla Polski. Ja wcale nie jestem pewien, że lepsze dla opozycji. Wcale nie jestem pewien, czy ja powinienem modlić się o wcześniejsze wybory, biorąc pod uwagę wyniki wyborów. Jednak dla Polski i Polaków z całą pewnością byłoby lepiej, gdyby ci, którzy nie chcą podejmować decyzji, nie rządzili - mówił niedawno Donald Tusk na antenie TVN24.

Nie umknęło to uwadze byłego prezydenta, który odniósł się do tych słów w poniedziałkowej wizycie w "Kropce nad I". - Mam kłopot z tą wypowiedzią Tuska - wporst wyznał Aleksander Kwaśniewski.

- Gdyby to powiedział jakiś komentator, to ok - kontynuował tłumaczenie swojej krytycznej opinii na temat zdania lidera PO były prezydent. - Od Tuska bym oczekiwał planu, dyskutowanego z analitykami. Powinien mieć dwa scenariusze rozpracowane: co w przypadku przyspieszonych wyborów i co w przypadku normalnego terminu - dodał Aleksander Kwaśniewski.

- Postawa komentatora jest niewystarczająca, Tusk ma tu obowiązek działania - podkreślił stanowczo w studiu TVN24 Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Moniką Olejnik.

To większy plan Donalda Tuska?

W programie na żywo nie zabrakło domysłów, że być może Donald Tusk specjalnie zdecydował się na tak nieoczywiste zdanie w kwestii przyspieszonych wyborów. Były prezydent podzielił się swoim przemyśleniem.

Monika Olejnik zapytała Aleksandra Kwaśniewskiego, czy słowa lidera PO nie są zniechęcające dla wyborców, którzy mogą tracić nadzieję, że opozycja kiedykolwiek zjednoczy się w walce o władzę.

- Może to przewrotne i Tusk chce tym pokazać, że opozycja jest słaba i dlatego Kaczyński zrobi przyspieszone, a wtedy opozycja przejdzie do ataku - dywagował w "Kropce nad I" w poniedziałek Aleksander Kwaśniewski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tvn24