Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tusk krytykuje działania rządu i ignorowanie rekomendacji Rady Medycznej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2021 11:32

Tusk krytykuje działania rządu i ignorowanie rekomendacji Rady Medycznej

Donald Tusk zorganizował konferencję prasową, chodzi o sytuację pandemiczną w Polsce
Piotr Molecki/East News

Donald Tusk zorganizował pilną konferencję prasową. Lider PO postanowił odnieść się do sytuacji pandemicznej w Polsce. Wcześniej spotkał się z ekspertami medycznymi. - Chcę w tej sprawie powiedzieć bardzo jasno. Od wielu miesięcy powtarzam, że jesteśmy gotowi poprzeć działania rządu, które mają rekomendację Rady Medycznej - powiedział Donald Tusk.

- Rząd stchórzył przed pandemią - stanowczo stwierdził Donald Tusk. W środę po godzinie 11 rozpoczęła się konferencja prasowa. To pierwsze wystąpienie lidera PO po zabraniu mu prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Donald Tusk postanowił w mocnych słowach skomentować sytuację pandemiczną w Polsce. Lider PO nie podzielił się opinią korzystną dla rządzących.

- Statystyki pandemii są rekordowe i są to bardzo smutne i dramatyczne rekordy. Blisko 30 tys. zachorowań, blisko pół tysięcy zmarłych. To są statystyki tragiczne, bo one niestety sytuują Polskę na samym szczycie tego dramatycznego rankingu. Nie możemy tej sprawy zostawić bez reakcji - mówił po godzinie 11 lider PO.

Konferencja Donalda Tuska o sytuacji pandemicznej w Polsce

- Rada Medyczna spotyka się i rekomenduje pewne działania temu rządowi - mówił Donald Tusk. - Miałem okazję rozmawiać z członkami rady - zdradził lider PO. Polityk dodał, że rząd ignoruje ich rekomendacje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Głównym powodem było to, że rząd nigdy nie poinformował o powodach, dla których nie informuje opinii publicznej, jakie to są rekomendacje i dlaczego nie realizuje żadnych rekomendacji Rady Medycznej - kontynuuował krytyczną dla rządu relację Donald Tusk.

- Niechęć do wzięcia jakiejkolwiek odpowiedzialności to jest najbardziej tragiczny koszt, jaki możemy sobie wyobrazić - dodawał polityk w czasie środowej konferencji.

Donald Tusk podkreślał, że Polska wydaje na służbę zdrowia mniej niż przed rokiem. Jednocześnie to właśnie nasz kraj przoduje w niechlubnych statystykach dotyczących pandemii, w tym IV fali koronawirusa.

Donald Tusk spotkał się z ekspertami

Zanim Donald Tusk wyszedł do dziennikarzy, spotkał się z ekspertami medycznymi. - Trwa spotkanie przewodniczącego @donaldtusk z ekspertami medycznymi i członkami rady medycznej przy premierze - poinformowała Platforma Obywatelska.

W naradzie z liderem PO brali udział: prof. Krzysztof Pyrć, dr Paweł Grzesiowski, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski oraz prof. Robert Filisiak. Przy stole z Donaldem Tuskiem zasiadł również były wiceminister zdrowia dr Igor Radziewicz-Winnicki.

Rekord zakażeń IV fali

Jeszcze przed publikacją dobowego raportu Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska ujawnił, że w środę 24 listopada pobity zostanie zeszłotygodniowy rekord zakażeń IV fali (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

- To nie jest dobra wiadomość, ale mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - mówił dla Interii wiceminister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło te doniesienia. - Mamy 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus - podał resort w raporcie o godzinie 10:30.

- Z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 342 osoby - dodał resort kierowany przez Adama Niedzielskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl, twitter.com