Goniec.pl
Donald Tusk zorganizował konferencję prasową, chodzi o sytuację pandemiczną w Polsce

Piotr Molecki/East News

Tusk krytykuje działania rządu i ignorowanie rekomendacji Rady Medycznej

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Donald Tusk zorganizował pilną konferencję prasową. Lider PO postanowił odnieść się do sytuacji pandemicznej w Polsce. Wcześniej spotkał się z ekspertami medycznymi. - Chcę w tej sprawie powiedzieć bardzo jasno. Od wielu miesięcy powtarzam, że jesteśmy gotowi poprzeć działania rządu, które mają rekomendację Rady Medycznej - powiedział Donald Tusk.

- Rząd stchórzył przed pandemią - stanowczo stwierdził Donald Tusk. W środę po godzinie 11 rozpoczęła się konferencja prasowa. To pierwsze wystąpienie lidera PO po zabraniu mu prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

kamil durczok tvn

Zabawna wpadka Kamila Durczoka sprzed lat podbija sieć

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk postanowił w mocnych słowach skomentować sytuację pandemiczną w Polsce. Lider PO nie podzielił się opinią korzystną dla rządzących.

- Statystyki pandemii są rekordowe i są to bardzo smutne i dramatyczne rekordy. Blisko 30 tys. zachorowań, blisko pół tysięcy zmarłych. To są statystyki tragiczne, bo one niestety sytuują Polskę na samym szczycie tego dramatycznego rankingu. Nie możemy tej sprawy zostawić bez reakcji - mówił po godzinie 11 lider PO.

Konferencja Donalda Tuska o sytuacji pandemicznej w Polsce

- Rada Medyczna spotyka się i rekomenduje pewne działania temu rządowi - mówił Donald Tusk. - Miałem okazję rozmawiać z członkami rady - zdradził lider PO. Polityk dodał, że rząd ignoruje ich rekomendacje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Głównym powodem było to, że rząd nigdy nie poinformował o powodach, dla których nie informuje opinii publicznej, jakie to są rekomendacje i dlaczego nie realizuje żadnych rekomendacji Rady Medycznej - kontynuuował krytyczną dla rządu relację Donald Tusk.

- Niechęć do wzięcia jakiejkolwiek odpowiedzialności to jest najbardziej tragiczny koszt, jaki możemy sobie wyobrazić - dodawał polityk w czasie środowej konferencji.

Donald Tusk podkreślał, że Polska wydaje na służbę zdrowia mniej niż przed rokiem. Jednocześnie to właśnie nasz kraj przoduje w niechlubnych statystykach dotyczących pandemii, w tym IV fali koronawirusa.

Donald Tusk spotkał się z ekspertami

Zanim Donald Tusk wyszedł do dziennikarzy, spotkał się z ekspertami medycznymi. - Trwa spotkanie przewodniczącego @donaldtusk z ekspertami medycznymi i członkami rady medycznej przy premierze - poinformowała Platforma Obywatelska.

W naradzie z liderem PO brali udział: prof. Krzysztof Pyrć, dr Paweł Grzesiowski, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski oraz prof. Robert Filisiak. Przy stole z Donaldem Tuskiem zasiadł również były wiceminister zdrowia dr Igor Radziewicz-Winnicki.

Rekord zakażeń IV fali

Jeszcze przed publikacją dobowego raportu Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska ujawnił, że w środę 24 listopada pobity zostanie zeszłotygodniowy rekord zakażeń IV fali (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

- To nie jest dobra wiadomość, ale mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - mówił dla Interii wiceminister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło te doniesienia. - Mamy 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus - podał resort w raporcie o godzinie 10:30.

- Z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 342 osoby - dodał resort kierowany przez Adama Niedzielskiego.

Niespodziewana reakcja policjantów z Łomży. Zatrzymani Irakijczycy nie mogli się spodziewać

Slajd 1 z 6

Zatrzymanie migrantów w Łomży

Zatrzymanie migrantów w Łomży

- Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwie skody na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że dwaj obywatele Uzbekistanu przewozili nimi ośmiu obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę - przekazała policja. Funkcjonariusze okazali wyjątkowo duże serce zatrzymanym. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się więcej. fot. materiały policyjne

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl, twitter.com

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ZUS

Wiadomości

Co trzeci Polak na L4 stracił prawo do zasiłku chorobowego

Czytaj więcej >
Policja Śląska

Wiadomości

Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej

Czytaj więcej >
Iwona Hartwich

Wiadomości

Posłanki opozycji domagają się reasumpcji głosowania ws. Instytutu Rodziny i Demografii

Czytaj więcej >
Pomorze

Wiadomości

Niespodziewana śnieżyca na Pomorzu. Na drogach zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie

Czytaj więcej >
liturgia

Wiadomości

Konferencja Episkopatu Polski wprowadza zmiany dla kobiet w kościołach

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News, Flickr/Совет Федерации, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Oskarżenia Łukaszenki dot. wyborów prezydenckich w Polsce. "Zostały sfałszowane"

Czytaj więcej >