Tragedia w Wielkanoc. Nie żyje cała rodzina, znaleźli ciała czterech osób
Dramatyczny początek wielkanocnej niedzieli w warszawskim Ursusie. Rano w jednym z tamtejszych domów znaleziono zwłoki czterech osób. Przyczyny ich śmierci wyjaśniają policja i prokuratura. Jedną z zakładanych hipotez jest ta mówiąca o tzw. samobójstwie rozszerzonym.
Warszawa. Ciała czterech osób w domu w Ursusie
Do zdarzenia miało dojść w wielkanocną niedzielę (31 marca) rano. W jednym z domów przy ul. Koronacyjnej w warszawskiej dzielnicy Ursus ujawniono zwłoki aż czterech osób. Na miejsce przybyły służby.
To, że tragiczne odkrycie miało miejsce potwierdziła oficjalnie w rozmowie z Wirtualną Polską podkom. Barbara Szczerba ze stołecznej policji. Jak wyjawiła funkcjonariuszka, zdarzenie miało charakter kryminalny. Więcej szczegółów nie podano z uwagi na fakt, że śledztwo jest dopiero na wczesnym etapie. Jednocześnie mundurowa przekazała, że dalszych komentarzy będzie udzielać prokuratura.
Włochy. Nagłe omdlenia w kościele. 40 osób trafiło do szpitalaProkuratura mówi o wstępnej hipotezie
Odesłani do Prokuratury Okręgowej w Warszawie dziennikarze o dramatyczne wydarzenie zapytali rzecznika instytucji, prokuratora Szymona Bannę. Zgodnie z jego wypowiedzią, na miejscu przez długi czas prowadzone były oględziny z udziałem m.in. technika kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.
Mogę potwierdzić, że ofiary to członkowie jednej rodziny: dwie kobiety i dwaj mężczyźni, osoby dorosłe. Na ciałach widoczne były obrażenia - podał prok. Banna.
Prokuratura ma już wstępne przypuszczenia co do przyczyn śmierci czworga osób. Podejrzewa się, że w ich przypadku mogło dojść do tzw. rozszerzonego samobójstwa. Śledczy podkreślają, że “takie historie zdarzają się w święta”. Cały czas szukany jest także motyw, który mógłby pchnąć rodzinę do ostateczności, w tym np. list pożegnalny.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli przeżywasz trudności lub ktoś w Twoim otoczeniu znajduje się w kryzysowej sytuacji, ma niepokojące myśli i nie wyklucza zrobienia sobie krzywdy, nie czekaj i interweniuj. Pomocy można szukać m.in. dzwoniąc pod numery:
- 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży;
- 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania;
- 800 70 22 22 - całodobowy telefon dla dorosłych w kryzysie psychicznym;
- 800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli ws. bezpieczeństwa dzieci;
- 800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania RPD
Źródło: WP, Fakt