Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tour de France. Daniel Oss zderzył się z kibicem. Włoski kolarz złamał kręgosłup
Monika Majko
Monika Majko 09.07.2022 18:35

Tour de France. Daniel Oss zderzył się z kibicem. Włoski kolarz złamał kręgosłup

tour de france daniel oss
https://twitter.com/LoyVictor

Fatalny wypadek na trasie tegorocznego Tour de France. 35-letni włoski kolarz Daniel Oss zderzył się z jednym z kibiców, co doprowadziło wielkiej kraksy. Zawodnik odniósł poważne obrażenia i nie musiał wycofać się z wyścigu.

To nie pierwszy raz, gdy bezmyślne zachowanie kibiców stwarza ogromne zagrożenie w trakcie kolarskiego wyścigu. Tym razem do tragicznego w skutkach karambolu doprowadził mężczyzna, który z przejęciem nagrywał przejazd kolarzy.

Tour de France. Włoski kolarz zderzył się z kobicem

Daniel Oss z pewnością nie spodziewał się, że jego przygoda z prestiżowym wyścigiem zakończy się tak szybko. Podczas piątego etapu wyścigu Tour de France 35-latek zderzył się z kibicem, który był tak zajęty nagrywaniem wymijających go kolarzy, że nie zauważył nadjeżdżającego Włocha.

Włoch z impetem uderzył w mężczyznę, a następnie spadł z roweru na bruk, przy okazji powodując upadek również kilku innych zawodników. I choć 35-latek dokończył przejazd, to późniejsze badania wykazały, że odniósł bardzo poważne obrażenia.

Daniel Oss złamał kręgosłup

35-letni kolarz złamał jeden z kręgów szyjnych i musiał wycofać się z prestiżowego wyścigu, jednocześnie żegnając się z marzeniami. Do sieci trafiło nagranie z wypadku włoskiego kolarza, które mrozi krew w żyłach.

35-latek nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który w tym roku musiał przedwcześnie pożegnać się z Tour de France. Z powodu zakażenia koronawirusem z wyścigu wycofali się także Francuz Geoffrey Bouchard (AG2R-Citroen) oraz Norweg Vegard Stake Laengen z grupy Rafała Majki – UAE Team Emirates.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl