Goniec.pl
Tomasz Sekielski skrytykował TVP

Jan BIELECKI/East News

Sekielski zabrał głos na temat TVP. Oskarżył dziennikarzy o "tępą propagandę"

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Tomasz Sekielski był gościem internetowego programu Agaty Młynarskiej. Gwiazdy, które przed laty pracowały wspólnie w TVP, postanowiły porozmawiać na temat byłego pracodawcy. Dziennikarz skrytykował zarówno strategię Jacka Kurskiego,

Tomasz Sekielski rozpoczął karierę dziennikarską w telewizji TVN. Przez lata współpracował także z TVP. Od 2013 roku dziennikarz prowadził autorski program „Po prostu”. Po trzech latach zrezygnował z wakatu, co było utożsamiane z nadejściem „dobrej zmiany”, którą zapoczątkował Jacek Kurski.

Tomasz Sekielski skrytykował TVP

- Czy spodziewałeś się, że w Polsce powstanie gigantyczna machina manipulacji i tego, co znamy z epoki minionej? - zapytała Agata Młynarska. Dziennikarz w odpowiedzi stwierdził, że w dzisiejszych czasach telewizja publiczna pozostaje w rękach partii rządzącej.

Tomasz Sekielski zaznaczył, że nie ogląda „Wiadomości”, ale ostatnio przypadkiem trafił na materiał poświęcony prezesowi Orlenu, w którym przekleństwa Daniela Obajtka redakcja TVP kuriozalnie tłumaczyła zespołem Tourette'a. Wypowiedzi dziennikarzy były wielokrotnie cytowane przez internautów.

- To jest ohydne [], ale oni głowa nisko, oczy zamknięte i idą. Bo jak powiedział Jacek Kurski, „ciemny lud to kupi”. Ludzi trzymać w propagandzie i ciemnogrodzie, to jest pomysł Jacka Kurskiego - ocenił Tomasz Sekielski, dodając, że nie dziwi się, że w telewizji publicznej nie brakuje rąk do pracy.

Dziennikarz podzielił się także poglądem, że „Polska jest pełna karierowiczów, którzy są w stanie sprzedać własną matkę”. Jego zdaniem „oglądamy ich codziennie na antenie telewizji państwowej”. Tomasz Sekielski wskazał, że dziennikarze TVP „nie wyciągają wniosków z historii”.

- Ja zazwyczaj, z racji dziennikarstwa, jakie uprawiam, spodziewam się po ludziach rzeczy złych, a nie dobrych. To, że Polska jest pełna karierowiczów, którzy są w stanie sprzedać własną matkę, co do tego nie miałem wątpliwości. I oglądamy ich codziennie na antenie telewizji państwowej. Najbardziej mnie dziwi, że ci ludzie nie wyciągają wniosków z historii, bo gdzie są ci, którzy w stanie wojennym prowadzili w mundurach „Dziennik telewizyjny”? - pytał retorycznie Tomasz Sekielski.

- Żadna władza nie utrzyma się wiecznie. I ci, którzy dziś się sprzedają, dają twarz temu bagnu, propagandzie, prędzej czy później stracą swoje pensje, stanowiska i odejdą w niesławie. Ja nikomu nie grożę, ale tak będzie, bo kara nadchodzi i nie mówię o sądzie, ale o tym, że traci się pracę, a ludzie nie podają ci ręki. Ci, którzy dają dziś twarz tej tępej propagandzie - ich też to czeka - podsumował rozmówca Agaty Młynarskiej.

To niepierwszy raz, kiedy Tomasz Sekielski wypowiedział się negatywnie na temat działalności telewizji publicznej. W jednym w odcinków swojego cotygodniowego programu „Sekielski Sunday Night Live” na YouTube dziennikarz powiedział, że „TV PiS to czysta propaganda, kłamstwa i oszukiwanie widzów”. Zapoczątkował także akcję „Wyłącz TVP, włącz myślenie”.

- Namawiam was, abyście przekonywali swoich znajomych i rodzinę do wyłączenia TVP. Proponujcie osobom, które uważają, że TVP jest dobra, aby przeżyli bez niej tydzień, może dwa. Na próbę, może im się uda - nawoływał Tomasz Sekielski, dodając, że spadające słupki oglądalności „mogą położyć kres temu, co dzieje się w telewizji państwowej”.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska/press.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >