Jako dziennikarze w Polsce stoimy przed historyczną szansą. Zmęczone polaryzacją społeczeństwo zdaje się być przekonane, że media stać muszą po jednej albo po drugiej stronie politycznej barykady. Nie muszą. Jesteśmy po to, by patrzeć na ręce wszystkim, niezależnie od partyjnych barw.
To już naprawdę ostatnie dni rządu Mateusza Morawieckiego. Nowo powołani ministrowie mogą już pakować walizki, bo lada chwila zostaną odwołani. W poniedziałek 11 grudnia Sejm zagłosuje jeszcze nad wotum zaufania dla nich, ale ta misja z góry skazana jest na porażkę. Później własny gabinet utworzy Donald Tusk. Znany jest już oficjalny harmonogram prac posłów.
Choć kariera muzyczna stała przed nim otworem, dziś spełnia się jako poseł na Sejm RP. Pamiętacie Jakuba Rutnickiego, który swój telewizyjny debiut zaliczył ponad 20 lat temu jako finalista programu "Idol"? Oto, jak polityk Platformy Obywatelskiej wyglądał dwie dekady temu.
Artur Dziambor, prezes Wolnościowców, wypowiedział się m.in. na temat oswiadczeń majątkowych parlamentarzystów i tego, co czeka spółki Skarbu Państwa. Najważniejsze bieżące tematy polityczne skomentował w rozmowie z Mikołajem Dowejko w programie "Raport Gońca".
Jak ustaliła Wirtualna Polska, Trzecie Droga wdraża w życie nowe plany, nie zwalniając tempa po wyborach parlamentarnych. Mogą one poważnie zaszkodzić PiS.
Robert Górski opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube nowy skecz kabaretowy, w którym ponownie zadrwił z Polsatu i decyzji stacji o nieemitowaniu nagranych już odcinków "Kabaretu na żywo". W swoim nowym skeczu nawiązał także do cenzury. Nie oszczędził również "prezesa".
Polityczne emocje po październikowych wyborach parlamentarnych wciąż nie mogą opaść. Najlepszym dowodem na to jest rozmowa, jaką dziennikarz Goniec.pl przeprowadził ostatnio z posłem PiS Bartłomiejem Wróblewskim. Polityk nawet nie próbował ukryć, że przyszły rząd Donalda Tuska to, jego zdaniem, katastroficzna wizja dla Polski i z miejsca przeszedł do ostrego ataku. Jego krytycyzm nie przekonał jednak naszych widzów, którzy byli bezlitośni w komentarzach.
Łukasz Rzepecki zapowiada, że raport cząstkowy Komisji do Sprawy Badania Wpływów Rosyjskich nie wpłynie na decyzje prezydenta o zaprzysiężeniu Donalda Tuska.
Na zdjęciach z dziecięcych lat wiele znanych osób wygląda zupełnie inaczej niż aktualnie. Czy tak jest także w tym przypadku? Zanim prawda o nazwisku tajemniczego młodzieńca stanie się jasna, spróbujcie odgadnąć, o kogo chodzi. O tych faktach z jego życia mało kto słyszał.
Donald Tusk został doceniony w corocznym rankingu portalu Politico. Lider KO i przyszły premier zajął pierwsze miejsce w jednej z najważniejszych kategorii. W innych wyróżniono m.in. premier Włoch Giorgię Meloni czy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
W środę 29 listopada Sejm zajął się m.in. obywatelskim projektem ustawy o sposobie ustalania wynagrodzeń pielęgniarek. Stało się tak, gdyż w poprzedniej kadencji inicjatywa nie doczekała się ostatecznego rozstrzygnięcia, a, jak wskazywała dziś przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, jest ona niezwykle potrzebna. Krystyna Ptok wygłosiła zresztą przed posłami wyjątkowo poruszające przemówienie, zwieńczone serią bardzo ważnych pytań. Jej słowa spotkały się z niezwykłą reakcją polityków, którzy dziękowali za trud pielęgniarek gromkimi brawami.
Dominika Chorosińska porzuciła karierę aktorską na rzecz polityki. Posłanka została wybrana przez Mateusza Morawieckiego do nowego, niepotwierdzonego jeszcze większością sejmową rządu. Ma sprawować pieczę nad Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety, gwiazda ma za sobą niechlubny epizod, który nie stawia jej w najlepszym świetle. To, co zrobiła własnemu mężowi, zakrawa na obyczajowy skandal. O czym mowa?
Wpadka podczas zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. W Pałacu Prezydenckim doszło do scen, które nie powinny mieć miejsca z racji charakteru uroczystości. Jeden z urzędników zapomniał o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Wszystko uchwyciły kamery.
Niebezpieczny wypadek polityka Platformy Obywatelskiej. Jego auto dachowało i wpadło do rowu. Do zdarzenia doszło w piątek 24 listopada nad ranem. Samochodem podróżowały także dwie pasażerki. Wszyscy trafili do szpitala.
Skandaliczne sceny miały miejsce na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa w środę 22 listopada. Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz w pewnym momencie musiała wezwać policję. Wszystko po bulwersujących słowach ze strony sędziego.
Anna Grodzka była jedną z najpopularniejszych posłanek XII kadencji Sejmu. Przygoda z polityką jest już jednak historią. Niebywałe, czym dziś zajmuje się niedoszła kandydatka na prezydenta Polski. Swoimi nowymi aspiracjami podzieliła się w sieci.
Donald Tusk najprawdopodobniej niebawem zostanie ponownie premierem RP. Jeden z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych polskich polityków pochodzi z Trójmiasta, a swój rodzinny dom ma w Sopocie. Wielu może się zdziwić, jak na co dzień żyje Tusk. Próżno szukać w jego mieszkaniu zbytniego przepychu.
Włodzimierz Czarzasty poinformował, że opozycja planuje w najbliższym czasie wprowadzić do Sejmu ważny projekt. - Chcielibyśmy w trybie natychmiastowym rozwiązać tę kwestię - zapowiedział w rozmowie z TVN24 współprzewodniczący Nowej Lewicy.
Tragiczny finał wypadku, do którego doszło w Kocudzy Pierwszej na Lubelszczyźnie. W wyniku odniesionych ran w szpitalu zmarł ranny motocyklista. Jak informuje lokalny portal bilgorajska.pl, ofiarą okazał się być znany lokalny samorządowiec Grzegorz Berdzik. 48-latek przez wiele lat był radnym Miasta Józefowa.
10 listopada w przededniu Święta Niepodległości Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu przed pałacem prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu stwierdził, że "jest już przygotowany plan, którego wprowadzenie może doprowadzić do anihilacji polskiego państwa". Jego słowa w rozmowie z Onetem ocenia politolożka dr Anna Materska-Sosnowska, która nie ma wątpliwości.
Nerwowe ruchy w centrali Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. Jak poinformował rzecznik partii Rafał Bochenek, na poniedziałek zwołano zebranie wszystkich nowo wybranych parlamentarzystów ugrupowania. Oficjalnie ma być to jedynie spotkanie zapoznawcze. Za kulisami mówi się jednak o wiele bardziej intrygujących przyczynach pilnej narady.
Cała polityczna scena w Polsce z niecierpliwością czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, w którego rękach leży powierzenie misji stworzenia rządu którejś z sił cieszących się dobrym wynikiem w ostatnich wyborach. Na dziś najpoważniejszymi kandydatami są Donald Tusk i Mateusz Morawiecki, przy czym ten drugi wywodzi się z tego samego obozu politycznego, co nasza głowa państwa. Mimo tego, portal WP dotarł do informatorów w Pałacu Prezydenckim, którzy twierdzą, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Kluczowa dla losów przyszłego rządu ma być jedna, bardzo istotna data.
Niegdyś o Henryce Krzywonos-Strycharskiej było niezwykle głośno za sprawa jej działań społecznych i politycznych. W ostatnim jednak czasie znacznie przycichł jej temat, jednak nie zniknęła ona z mediów. Cały czas prężnie działa w sieci, gdzie jest bardzo aktywna i ma cały czas kontakt z internautami. Czym obecnie zajmuje się Henryka Krzywonos-Strycharska?
Oczy polskiego świata polityki od ponad dwóch tygodni skupione są na dotychczasowej opozycji demokratycznej. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica prowadzą bowiem intensywne rozmowy, mające na celu zawiązanie sojuszu i w konsekwencji stworzenie nowego rządu. Oficjalnie wiadomo jedynie, że negocjacje przebiegają w dobrej atmosferze, ale nikt nie odważył się jeszcze mówić wprost o dacie ich zakończenia. Tymczasem, jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, ta została już ustalona.
Jesteś w stanie rozpoznać tę młodą dziewczynę, która z uśmiechem na twarzy pozuje do zdjęć? Obecnie ma 71 lat, jest bardzo aktywna w sieci i cały czas wzbudza ogromne kontrowersje, przede wszystkim swoimi wypowiedziami, podczas których zdecydowanie nie gryzie się w język.
Jak informował w mediach społecznościowych dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański wprowadził pod obrady punkt dotyczący planowanych zmian w mediach publicznych przez opozycję. Do treści projektu oświadczenia dotarła Interia.
Anna Grodzka, była posłanka na Sejm RP, niespodziewanie pojawiła się na premierze filmu pt. "Lęk". Polityczka zdołała skupić na sobie dużą uwagę fotoreporterów, ponieważ od dawna nie pokazywała się "na salonach". Jak wypadła?
Niecodzienny widok uchwyciła kamera TVN24 tuż przed gmachem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na zarejestrowanym przez stację nagraniu widać podjeżdżającą pod budynek furgonetkę z wymownym napisem “Niszczymy dokumenty”. Resort utrzymuje, że chodzi tylko o rutynowe działania. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, iż wszystko zbiega się z przegranymi przez Zjednoczoną Prawicę wyborami.