Zima 2023/2024 będzie wyglądać inaczej, niż wcześniej planowano. IMGW opublikowało długoterminową prognozę pogody. Obejmuje ona grudzień, styczeń i luty, a nawet marzec 2024. Eksperci podkreślili jednak, że przewidywania na temat tego, jak będą wyglądać te miesiące mają charakter eksperymentalny.
Zima przyszła szybciej niż wszyscy myśleli. W nocy z soboty (11.11) na niedzielę (12.11) zanotowano pierwsze opady śniegu. Złota polska jesień została zastąpiona na południu Polski przez zimową aurę. IMGW potwierdza, grubość pokrywy śnieżnej jest imponująca. Zdumieni ludzie nagrywali filmy oraz zdjęcia śnieżyc.
Zima 2023/2024 ma wyglądać inaczej, niż początkowo zakładano. Wskazania termometrów będą niższe i IMGW wprost to potwierdza. Śnieg jednak spadnie na Boże Narodzenie?
Już jutro 11 listopada w Polsce obchodzone będzie Święto Niepodległości. Jakiej pogody mogą spodziewać się wszyscy ci, którzy chętnie wezmą udział w obchodach tej uroczystości? Synoptycy zdradzają przewidywania. Nie jest dobrze.
Choć jesień w pełni, wielu osobom nie przeszkadza to w myśleniu o nadejściu zimy. Tej prawdziwej nie ma z kolei bez opadów śniegu, który uwielbiają nie tylko dzieci, ale i spora rzesza dorosłych. Właśnie dlatego najnowsze wiadomości przekazywane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ucieszyć mogą naprawdę wielu. Czy jest zatem szansa na biały puch w listopadzie? A jeśli tak, to czy towarzyszyć mu będzie siarczysty mróz?
Pogoda na rozpoczynający się tydzień przynosi ze sobą całą gamę utrudnień. Będzie nie tylko wiać i padać. Pojawi się śnieg oraz burze z wichurami. Już poniedziałek (06.11) przynosi ze sobą alerty I stopnia. Oto co nas czeka.
W nocy z soboty na niedzielę nad Polską miało miejsce niecodzienne zjawisko pogodowe. Czujni obserwatorzy nieba mogli zobaczyć zorzę polarną. Najlepiej widoczna była ona na północy kraju, jednak niesamowite zdjęcia z południa obiegły sieć. Trudno w to uwierzyć.
Dla dzieci istna frajda, dla dorosłych, zwłaszcza tych zmotoryzowanych, prawdziwa zmora. O czym mowa? O śniegu. W tym roku, jak przewidują synoptycy, biały puch zaszczyci nas swoją obecnością, ale niewykluczone, że zniknie równie szybko, jak się pojawi. A kiedy to nastąpi? I czy jest szansa na białe święta? Wyjaśniamy.
Niż Ciaran pustoszy Europę. Bardzo uporczywe, a niekiedy też i tragiczne skutki niszczycielskiego frontu odczuli już mieszkańcy zachodu kontynentu, teraz przesuwa się on na wschód. W związku z tym w piątek w całej Polsce mierzymy się z wichurami i ulewnym deszczem. Gdzieniegdzie ma być naprawdę niebezpiecznie, o czym ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Pogoda w najbliższych godzinach będzie się pogarszać. Nad Polskę nadejdą wichury i nie należy ich lekceważyć. Do kolejnych osób trafiają alerty RCB dotyczące zagrożenia. Porywy będą osiągać ogromne prędkości.
Już jutro 1 listopada czeka nas uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarze w całej Polsce będą tłumnie oblegane przez rodaków. Czy warto zabrać ze sobą parasol? Poznaliśmy najnowszą prognozę pogody na Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał eksperymentalną prognozę pogody na nadchodzącą zimę. Synoptycy przewidują, jakie temperatury i opady czekają nas w grudniu, styczniu i lutym. Jaka będzie tegoroczna zima?
Koniec października to dobry czas na rozpoczęcie snucia bożonarodzeniowych planów, a te, jak wiadomo, obejmują nie tylko listę zaproszonych na wspólne uczty gości, prezenty czy też świąteczne menu, ale także to, jak dopasować swoją aktywność do spodziewanej pogody. Nie da się ukryć, że od lat wszyscy czekają przede wszystkim na białe święta, ale póki co musieliśmy obejść się smakiem. Czy w tym roku spełnią się w końcu nasze marzenia i na Wigilię ulepimy bałwana? Synoptycy zaprezentowali pierwsze prognozy.
Prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Pogoda na 1 i 2 listopada nie będzie należała do przykładów złotej polskiej jesieni. Synoptycy jasno mówią, że w niektórych częściach kraju lepiej zabrać ze sobą na cmentarz nie tylko znicze, ale również parasolkę.
Jaka pogoda we Wszystkich Świętych? Prognoza pogoda na 1 listopada dla wielu będzie przykrą wiadomością. Chociaż można zapomnieć o złotej, polskiej jesieni, to meteorolodzy przekazali informację na temat temperatury. To spore pocieszenie.
Mimo iż obecnie pogoda niemal w całym kraju zwiastuje nieubłagane nadejście zimnej jesieni, to koniec tygodnia może przynieść ze sobą jeszcze groźne zjawiska pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada silny wiatr, a w niektórych częściach Polski także marznące opady, powodujące gołoledź. Zdradzamy, które regiony będą najbardziej zagrożone. W niemal całej Polsce pojawią się opady deszczu i mokrego śniegu.
Prognoza pogody na rozpoczynający się tydzień nie przynosi ze sobą złotej, polskiej jesieni. IMGW opublikował przewidywania na temat aury. Nie brakuje w nim informacji o możliwych opadach śniegu. Dopiero bliżej niedzieli należy spodziewać się krótkiego epizodu ciepła, który obejmie wyjątkowo mały teren.
Po chwilowym ociepleniu, Polaków znów czekają pogodowe zawirowania. Wiele wskazuje na to, że na dobre wyciągniemy cieplejsze kurtki i szaliki, a zmiany nastąpią już lada chwila. Synoptycy prognozują, że sobota (14 października) będzie tymczasowo ostatnim tak przyjemnym i komfortowym termicznie dniem. Później nastanie czas na drastyczne ochłodzenie i inne jesienno-zimowe niespodzianki.
Prognoza pogody na zimę 2023. IMGW opublikowało długoterminową prognozę, wskazującą czego możemy spodziewać się w listopadzie, grudniu, styczniu oraz lutym. Zaskakujące doniesienia na temat pogody, jaka ma pojawić się na początku 2024 r.
Pierwszy śnieg stał się faktem. Jesienna pogoda przegrała z arktycznym ochłodzeniem, które przyniosło ze sobą nie tylko przymrozki, ale również opady śniegu. Zdjęcia z Małopolski dowodzą, że nie są to jedynie przelotne opady. IMGW potwierdza, iż są miejsce, gdzie pokrywa śnieżna ma 2 cm, a w poniedziałek (09.10) może “dopadać kolejne 5-10 cm”.
W niedzielę na Kasprowym Wierchu pojawił się pierwszy śnieg. Opady śniegu odnotowano też na Łotwie. Pogoda w kraju nie będzie nas rozpieszczać. Szykuje się duża zmiana w pogodzie. Synoptycy nie mają wątpliwości: już w nocy w niektórych rejonach należy spodziewać się przygruntowych przymrozków. A jaka pogoda będzie nas czekać w kolejnych dniach?
Prognoza pogody na niedzielę przynosi ze sobą wielkie zaskoczenie. IMGW ostrzega nie tylko przed wiatrem, ale również przed opadami śniegu i przymrozkami. Koniec tygodnia żegna się iście zimową aurą.
Prognoza pogody na piątek i weekend 7-8 października. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla osób liczących na polską, złotą jesień. Wietrzna aura przynosi ze sobą ostrzeżenia II stopnia. Porywy będą osiągać ogromne prędkości. Trzeba się przygotować.
Dzisiejszy dzień 3 października jest najcieplejszym dniem tego miesiąca w Polsce w historii pomiarów. Mimo iż pogoda sprzyja obecnie niemal wszystkim mieszkańcom naszego kraju, to musimy być przygotowani na znaczne pogorszenie aury. Wszystko za sprawą niżu atlantyckiego. Wiadomo, które regiony będą najbardziej narażone.
Zima 2023 może zaskoczyć wielu Polaków. Synoptycy, którzy przygotowali długoterminowe prognozy pogody, nie mają już wątpliwości. Z ich wyliczeń jasno wynika, kiedy spadnie śnieg. Kto myśli o białych świętach, może poczuć się rozczarowany. Oto dokładne prognozy ekspertów.
Tak ciepłego września jak obecnie, Polacy nie pamiętają od lat. Mimo iż najbliższy weekend zapowiada się chłodniejszy, to w przyszłym tygodniu temperatura dalej będzie nas rozpieszczać. Warto zapoznać się z 14-dniową prognozą, przygotowaną przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Jaka będzie pogoda podczas Wszystkich Świętych, czyli 1. i 2. listopada 2023 roku? Amerykańscy meteorolodzy przedstawili prognozę pogody dla Polski, z które jasno wynika, czy podczas odwiedzania cmentarzy możemy liczyć na aurę "złotej polskiej jesieni", czy czeka nas raczej pochmurna i deszczowa plucha. Oto prognoza pogody na Wszystkich Świętych.
Prognoza na jesień to niepokojący sygnał. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni przyniósł ze sobą przelot opady, ale wszystko wskazuje na to, iż październik również będzie bił rekordy ciepła. Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF) pokazało mapy.