Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Szymon Hołownia zapowiada orędzie w TVP. Padł możliwy termin
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.11.2023 14:06

Szymon Hołownia zapowiada orędzie w TVP. Padł możliwy termin

Szymon Hołownia
X/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia nie zwalnia tempa i planuje kolejne przedsięwzięcia w związku z objęciem stanowiska marszałka Sejmu. Jednym z nich ma być wygłoszenie orędzia do narodu, które będą musiały wyemitować TVP oraz Polskie Radio. W środę polityk uchylił w końcu rąbka tajemnicy i zdradził, kiedy chciałby przemówić do Polaków. Pytany przez dziennikarzy, wskazał jasno jeden termin.

Szymon Hołownia wygłosi orędzie do narodu

O planach wygłoszenia orędzia nowy marszałek Sejmu Szymon Hołownia po raz pierwszy poinformował we wtorek 14 listopada, czyli dzień po inauguracji X kadencji izby niższej polskiego parlamentu.

Swoje zamiary lider Polski 2050 ujawnił podczas konferencji prasowej, gdy został zapytany przez dziennikarzy o to, czy zamierza dotrzeć do widzów Telewizji Polskiej. Jak wiadomo, przed wyborami, na podobny ruch zdecydował się były marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

- Tak, wygłoszę orędzie. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu - sprecyzował we wtorek Hołownia. Dziś padła natomiast najbardziej możliwa data. Kiedy więc możemy spodziewać się wystąpienia nowego marszałka?

Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Padła konkretna data

Zanim Szymon Hołownia udzielił odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytanie, pozwolił sobie na podsumowanie scen, jakie zaszły wczoraj na sali plenarnej, głównie za sprawą polityków Zjednoczonej Prawicy.

Świeżo upieczony poseł i szef Sejmu starał się z przymrużeniem oka potraktować fakt, że Przemysław Czarnek znieważył go nazywając “marszałkiem rotacyjnym”, ale jednocześnie pogroził parlamentarzystom wykrzykującym słowa “pajacu” czy też “puknij się w głowę” zaproszeniem “do ciemnego saloniku”.

ZOBACZ: "Może skończyć się wyborami". Niepokojące wieści z Pałacu Prezydenckiego

Gdy w końcu nadszedł czas na pytanie o planowane orędzie w TVP oraz Polskim Radiu, wyraził głęboką nadzieję, że nastąpi ono w czwartek 16 listopada.

- Mam nadzieję, że jutro, ale zobaczymy, jako to wszystko się ułoży. Ale to są gorące dni - odparł.

Nowy marszałek Sejmu zabiera się do pracy

Jak podkreślał wczoraj Szymon Hołownia, poprzez orędzie chce dotrzeć nie tylko do zwolenników jeszcze obecnego rządu i kontrolowanych przez niego mediów, ale i całej reszty Polek i Polaków, którzy wybierali nowy Sejm.

- To jest taki moment, w którym wypada przedstawić się, powiedzieć dlaczego, powiedzieć, o co chodzi, co chcielibyśmy zrobić, jakich zmian można oczekiwać - powiedział.

ZOBACZ: Donald Tusk zapowiedział bezprecedensowy krok ws. PiS. “Nie mam już ochoty na ironię czy żarty”

Marszałek izby niższej zapewnił ponadto, że nie ma problemu z rozmową z ludźmi, dlatego też chce porozmawiać z wyborcami i powiedzieć im “pewne ważne rzeczy, na które odpowiedź usłyszy przez media” oraz w czasie licznych planowanych spotkań.

Źródło: Goniec.pl