Goniec.pl

Piotr Molecki/East News source Piotr Molecki

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"

16 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Potwierdziła się informacja o grupie osób, która na terenie Polski szpiegowała na rzecz Rosji. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremniła siatce m.in. potencjalne akcje dywersyjne na terenie naszego kraju. Doniesienia te potwierdził także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zaapelował do Polaków.

Rosyjska siatka szpiegowska w Polsce

W środę 15 marca światło dzienne ujrzała informacja, że polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską prowadzącą działania na rzecz Rosji na terenie naszego kraju. Pojawiły się między innymi doniesienia o tym, że grupa miała przygotowywać działania dywersyjne w Polsce. Jako pierwsze o tej sprawie informowało RMF FM. 

W czwartek sensacyjne informacje potwierdzono na rządowej stronie polskich Służb Specjalnych. - W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała 9 osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Podejrzani prowadzili działania wywiadowcze przeciwko Polsce oraz przygotowywali akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu - czytamy.

- Zatrzymani to cudzoziemcy zza wschodniej granicy. Wobec sześciu z nich sąd zastosował areszt tymczasowy. Prokuratura postawiła im zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec trzech zatrzymanych wczoraj trwają czynności prokuratorskie - dowiadujemy się.

 

poszukiwana

Policja z całego kraju szuka tej kobiety. Miała dopuścić się oburzającego czynu

CZYTAJ DALEJ

Zagrożenie było realne

Wczorajsze doniesienia potwierdził w czwartek sam minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak . Szef MON komentował sensacyjne doniesienia w radiowej Jedynce, chwaląc jednocześnie skuteczną pracę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Mariusz Błaszczak na pytanie czy istniało realne zagrożenie dla polskiej infrastruktury krytycznej nie pozostawiał złudzeń - Oczywiście, że tak - komentował. - To była grupa szpiegowska, która zbierała informacje na rzecz tych, którzy zaatakowali Ukrainę. Zagrożenie było realne - dodawał szef MON.

Apel Mariusza Błaszczaka do Polaków

Minister obrony narodowej w związku z wczorajszymi doniesieniami zaapelował do Polaków. - Chciałbym zwrócić się do naszych słuchaczy, żeby reagowali, kiedy zobaczą dziwne zachowanie. Na przykład fotografowanie obiektów infrastruktury wojskowej. Proszę o reagowanie, proszę o powiadomienie polskich służb - podkreślał Mariusz Błaszczak.

Źródło: RMF FM/ gov.pl/ Radiowa Jedynka

 

Nastolatka wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

Nastolatka wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

CZYTAJ DALEJ
Biedronka oszalała, kolejna promocja i kolejne pieniądze za darmo

Biedronka ogłosiła prawdziwy hit. Tego jeszcze nie było, dostaniesz pieniądze i produkty zupełnie za darmo

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Donald Tusk chciał przyjęcia "lex Tusk"? Adam Bielan ujawnia
Czytaj więcej >

Wiadomości

"Lex Tusk" przyjęta przez większość sejmową
Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę
Czytaj więcej >

Polityka

Niebywałe słowa posłanki PiS z sejmowej mównicy. Burza w komentarzach
Czytaj więcej >

Wiadomości

PiS chce usunąć Donalda Tuska z polityki. W piątek kluczowe głosowanie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]