Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Straciła męża i oszczędności życia. Właśnie spełniło się jej marzenie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.02.2024 19:00

Straciła męża i oszczędności życia. Właśnie spełniło się jej marzenie

kobieta
Goniec.pl

Seniorka przeżyła prawdziwą tragedię. W rozmowie z Gońcem nie ukrywała, że obwinia samą siebie za to, co ją spotkało. Pani Ewa została oszukana i straciła oszczędności życia, przez co nie mogła kupić sobie aparatu słuchowego, którego tak bardzo potrzebuje. Historia kobiety poruszyła serca Polaków. Jedna z czytelniczek okazała niesamowitą pomoc.

Po jednym telefonie straciła niemal wszystko

Pani Ewa pod koniec ubiegłego roku odebrała telefon, który zaważył o jej późniejszym życiu. W słuchawce usłyszała przerażającą informację. Oszuści bez skrupułów wykorzystali wielkie serce kobiety. Metodą „na wnuczka” zabrali kobiecie oszczędności jej życia.

Babciu ratuj, mama przejechała kobietę w ciąży, jest w szpitalu. Jak umrze, to pójdzie siedzieć od 8 do 12 lat. Co masz, to daj, za kaucją może wyjść za 27 tysięcy – powiedzieli oszuści.

Ekonomistka oburzona w związku z ostatnim wydaniem „Faktów”

Pani Ewa doznała kolejnej tragedii

Seniorka niedługo po tym wydarzeniu spróbowała skontaktować się z córką. Szybko okazało się, że kobiecie nic nie grozi, a pani Ewa została perfidnie oszukana. Kobieta, która do niej zadzwoniła, celowo prosiła, aby ta nic nie mówiła swojemu chorującemu mężowi „żeby się nie martwił”. To tylko wzbudziło dodatkowe zaufanie do rozmówcy.

Zaledwie dwa dni po przykrej sytuacji pani Ewa doznała kolejnej tragedii. W Sylwestra zmarł jej mąż. 85-latka przez oszustów znajduje się w dramatycznej sytuacji finansowej. Nie ma nawet pieniędzy na postawienie mężowi pomnika.

Składaliśmy na pomnik, w razie jakiegoś nieszczęścia, chciałam sobie aparat kupić, a teraz nie mam nic. Mi to z głowy nie chce wyjść ani ten pogrzeb, ani ta kradzież. W ogóle… jestem do niczego – mówiła zrozpaczona kobieta.

Pełen reportaż o tragedii, z jaką musi mierzyć się Pani Ewa, można obejrzeć na YouTube na kanale Goniec.pl.

Internauci ruszyli na pomoc pani Ewie

Rodzina pani Ewy poprosiła o wsparcie. Wnuczka kobiety założyła zbiórkę, którą wesprzeć można klikając w ten link. Internauci nie zawiedli. Aktualnie panią Ewę wsparło 151 osób, wpłacając łącznie 4 963 zł. 

To nie wszystko. Dzięki wsparciu Grupy Lux Med seniorka mogła bezpłatnie skonsultować swój problem z laryngologiem i przejść niezbędne badania. Z pomocą ruszyła także jedna z czytelniczek Gońca, która zdecydowała się na niesamowity czyn. Pani Anna Dorocisz, właścicielka firmy Primafon Aparaty Słuchowe, ufundowała pani Ewie dwa aparaty słuchowe, których tak bardzo potrzebowała. Pani Anna specjalnie przyjechała do Łodzi aż z Rzeszowa, aby podarować seniorce aparaty, które profesjonalnie dobrała i dostroiła.

Dobroć wszystkich zaangażowanych doprowadziła do tego, że już od 17 lutego pani Ewa może znowu poprawnie słyszeć. Ogromnie dziękujemy za wsparcie akcji.

Źródło: Goniec.pl