Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Paweł P. z kolejnymi zarzutami, prokuratura właśnie ujawniła
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 16.04.2023 09:05

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Paweł P. z kolejnymi zarzutami, prokuratura właśnie ujawniła

Zdaniem śledczych Paweł P. miał działać w grupie przestępczej.
Polska Policja

Nowe doniesienia ws. Pawła P. podejrzanego ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Zgodnie z doniesieniami Faktu miał on być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która miała charakter mafii vatowskiej. Śledczy zainteresowali się jego majątkiem. Mężczyzna próbował sprzedać swoją willę za ok. 2 mln zł.

Paweł P. usłyszał od prokuratury zarzuty składania fałszywych zeznań i zacierania śladów

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku, kiedy wracała z imprezy w trójmiejskim klubie. 14 grudnia 2022 roku poinformowano o pierwszych zatrzymaniach  w sprawie. To Pawła P., który bawił się z Iwoną w noc jej zniknięcia i który wcześniej dzielił się swoimi wspomnieniami  z dziennikarzami Onetu. Drugą osobą była jego partnerka.

Mężczyzna relacjonował, że Wieczorek "zachowywała się tak, jakby nie wiedziała, co i gdzie tam jest". Paweł P. miał pokłócić się z Iwoną kilka godzin przed jej zniknięciem. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. jego telefon oraz karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli w jego mieszkaniu, a także w domach jego bliskich. 

Według ustaleń służb kolega zaginionej Iwony Wieczorek miał bezprawnie wejść do jej mieszkania celem przeszukania zawartości komputera. Według śledczych Paweł P. miał zmodyfikować pliki znajdujące się na komputerze zaginionej, a być może nawet całkowicie usunąć część z nich. Podejrzewa się go również o wysłanie informacji z konta Gadu-Gadu matki swojej koleżanki informującego o tym, że Iwona Wieczorek jest przetrzymywana w domu publicznym za granicą.

Pilny apel ws. 8-letniego Kamila z Częstochowy. "Zwracamy się z błaganiem o pomoc"

Paweł P. usłyszał kolejne zarzuty. Chodzi o tzw. karuzelę podatkową

Zdaniem śledczych Paweł P. miał działać w grupie przestępczej. W sprawie zatrzymano 20 osób. Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia podatku VAT, wystawiania i przyjmowania nierzetelnych faktur VAT oraz prania pieniędzy. Według prokuratury podejrzani mają na koncie wyłudzenie VAT-u w wysokości ponad 55 mln zł. Zaznaczają jednak, że śledztwo jest wielowątkowe i rozwojowe, a także nie wykluczają dalszych zatrzymań. Wszystkim grozi 15 lat pozbawienia wolności

- Wśród zatrzymanych jest Paweł P., któremu w grudniu 2022 r. Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił zarzuty m.in. utrudniania śledztwa dotyczącego zaginięcia Iwony Wieczorek - przekazał dziennikarzom Faktu prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Podejrzany próbował za 2 mln zł sprzedać swoją willę

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy, śledczy przyjrzeli się majątkowi Pawła P. Mężczyzna miał od wielu miesięcy próbować sprzedać swój luksusowy dom pod Gdańskiem. Ogłoszenie przez ponad pół roku można było zobaczyć w Internecie. Swoją willę Paweł P. miał wycenić na aż 2 mln zł.

Ogłoszenie o sprzedaży zniknęło, bo majątek Pawła P. został zabezpieczony, a więc na razie nie może on go zbywać. Istnieje też możliwość zarekwirowania go, jeśli mężczyzna zostanie uznany winnym i będzie prawomocnie skazany, a częścią wyroku będzie na przykład grzywna.

Źródło: Fakt