Goniec.pl > Polska > Przełom w śledztwie ws. Iwony Wieczorek. Zatrzymano dwie osoby
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 14.12.2022 15:38

Przełom w śledztwie ws. Iwony Wieczorek. Zatrzymano dwie osoby

Projekt bez tytułu (14)
Polska Policja

Są pierwsze zatrzymania ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Funkcjonariusze policji na polecenie małopolskiej prokuratury mieli zatrzymać dwie osoby, w tym mężczyznę, który bawił się z nią w noc jej zniknięcia i który niedawno dzielił się swoimi wspomnieniami z dziennikarzami Onetu.

Nowe fakty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku, kiedy wracała z imprezy w trójmiejskim klubie. Od tamtej pory ślad po niej zaginął, nie wiadomo czy Iwona żyje, a policyjne i prywatne śledztwa trwają nieustannie od 12 lat. Nad sprawą pracują obecnie śledczy z Archiwum X działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Mężczyzna, który bawił się z Iwoną w noc jej zniknięcia, podzielił się niedawno w rozmowie z Onetem wspomnieniami z tamtej nocy. Relacjonował, że "zachowywała się tak, jakby nie wiedziała, co i gdzie tam jest".

W miniony weekend funkcjonariusze policji opublikowali nagranie, na którym widać, jak za 19-latką podąża mężczyzna z ręcznikiem. Jego tożsamość była nieustalona przez 12 lat, teraz sam zgłosił się na posterunek. Ma to być 58-latek, który był członkiem grupy wykorzystującej naiwność turystów, m.in. w grach zręcznościowych. Obecnie mieszka w Chorzowie. Śledczy nie ujawnili czy przekazane przez niego informacje przyniosą przełom w poszukiwaniach.

Są pierwsze zatrzymania

Reporterzy RMF FM dowiedzieli się, że są pierwsze zatrzymania w śledztwie dotyczącym zaginięcia kobiety. W Gdańsku w funkcjonariusze policji mieli zatrzymać na polecenie małopolskiej prokuratury dwie osoby, w tym Pawła P., tego samego znajomego Iwony, z którym imprezowała tamtej nocy i ostatnio dzielił się z Onetem swoimi wspomnieniami. Według ustaleń dziennikarzy funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. jego telefon oraz karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli w jego mieszkaniu, a także w domach jego bliskich. Druga z zatrzymanych osób to kobieta, która także "jest z otoczenia Iwony Wieczorek".

Zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą zarzuty. - Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji co do zakresu wykonywanych i planowanych czynności procesowych - przekazali przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RMF FM, Wirtualna Polska, Onet