Goniec.pl

Unsplash.com/Kenza Benaouda; imgw

IMGW ostrzega przed siarczystym mrozem. W nocy nawet -22 stopnie

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Atak zimy trwa. IMGW wydało alerty przed silnym mrozem. Miejscami termometry wskażą nawet -22 stopnie Celsjusza. Odczucie zimna spotęguje wiejący wiatr. Trzeba się przygotować.

Siarczysty mróz, IMGW wydał ostrzeżenia

Niedziela upłynie pod znakiem śniegu i mrozu. O ile prognoza pogody wskazuje, że opady białego puchu zostały czasowo zawieszone, to niska temperatura nie zniknie.

Co więcej, mieszkańcy południa kraju muszą przygotować się na siarczysty mróz. W dzień termometry pokażą maksymalnie -5 stopni Celsjusza. Będą miejsca, gdzie w ciągu dnia będzie nawet -9 stopni Celsjusza.

Będzie jednak jeszcze zimniej. - Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -15°C, lokalnie -20°C - czytamy w alercie dla powiatu cieszyńskiego.

W regionie Nowego Targu, gdzie w nocy z soboty na niedzielę pod naporem śniegu zawalił się dom , termometry pokażą w nocy nawę -22 stopnie Celsjusza. Alerty IMGW przed silnym mrozem obowiązują do poniedziałku do godziny 10.

Gdzie mróz będzie stanowił zagrożenie? IMGW wydało żółte alerty dla powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego, tatrzańskiego, nowotarskiego, suskiego i nowosądeckiego. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują od godziny 21 w niedzielę 5 lutego.

Prognoza pogody na początek nowego tygodnia

Czy zima da za wygraną? Nie. Od poniedziałku 6 lutego nadal towarzyszyć będzie nam śnieg i mróz. Południe kraju przywita nowy tydzień z opadami śniegu. Nie zabraknie jednak słońca, które nie przyniesie jednak ze sobą wiosennej aury. Minimalna temperatura na Podhalu w 6 lutego to mroźne 17 stopni Celsjusza. -9 stopni Celsjusza będzie na wschodzie kraju. Nad morzem nieco cieplej, gdyż termometry wskażą -1 stopień Celsjusza.

IMGW prognozuje, że od poniedziałku alerty dotyczące silnego mrozu zostaną poszerzone. Objąć mogą region od Tarnobrzegu przez Rzeszów i Przemyśl. Zimniej będzie również bliżej zachodniej granicy.

Prognoza zagrożeń obowiązujących od poniedziałku 6 lutego
Prognoza zagrożeń obowiązujących od poniedziałku 6 lutego

Prognoza zagrożeń meteorologicznych wskazuje, iż od poniedziałku 6 lutego od godziny 7:30 siarczysty mróz zagrozi również mieszkańcom Jeleniej Góry, Wałbrzycha, czy powiatu kłodzkiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, imgw

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-letnia Pola zmarła w szpitalu, zaczęło się od zwykłej grypy. W akcji prokuratura
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]