Goniec.pl > Polska > Nagroda 70 tys. zł. Dramat dziewczynki z Wielkopolski
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.02.2023 11:51

Nagroda 70 tys. zł. Dramat dziewczynki z Wielkopolski

Andżelika Rutkowska zaginęła 26 lat temu, tajemniczy darczyńca oferuje 70 tys. złotych
materiały policyjne; UMBRA Grupa Poszukiwawczo-Śledcza

Andżelika Rutkowska z Koła zaginęła 26 lat temu. 10-latka zniknęła nagle i do dziś jej los pozostaje tajemnicą. Do rodziny zaginionej zgłosił się darczyńca, który zaoferował 70 tys. zł nagrody za pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Co przed laty stało się w Wielkopolsce?

Tajemniczy darczyńca oferuje nagrodę za wyjaśnienie sprawy Andżeliki Rutkowskiej

10-letnia Andżelika Rutkowska wyszła w 1997 r. z mieszkania dziadków i zapadła się pod ziemię. Minęło już 26 lat, a los dziewczynki nie jest znany.

Dziś Andżelika Rutkowska z Koła w Wielkopolsce miałaby 36 lat. Rodzina nie ustaje w poszukiwaniach, a w sprawie niespodziewanie pojawił się nowy czynnik, który może pomóc w dotarciu do nowych informacji na temat tego, co stało się przed laty.

Izabela Jankowska, ciocia zaginionej Andżeliki, opublikowała na Facebooku wymowny wpis. W specjalnej grupie "Szukamy Zaginionej Andżeliki Rutkowskiej" pojawiła się wiadomość o nagrodzie pieniężnej.

- Informujemy, że zgłosił się do nas darczyńca, który zdecydował się przekazać nagrodę 70 tys. zł dla osoby, która przyczyni się do odnalezienia/ wyjaśnienia sprawy zaginięcia Andżeliki Rutkowskiej. Ponieważ osoba ta pragnie pozostać publicznie anonimowa, wszelkie informacje dotyczące losu Andżeliki prosimy przekazywać rodzinie, poprzez grupę w prywatnych wiadomościach lub też na adres e-mail [email protected] - czytamy we wpisie ciotki zaginionej Andżeliki Rutkowskiej.

Pieniądze pomogą wyjaśnić sprawę?

Co stało się z Andżeliką, gdy ta wyszła z mieszkania dziadków? Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole nie byli w stanie odpowiedzieć na to pytanie przez 26 lat.

Rodzina nie ustaje w próbie dotarcia do prawdy na temat losu Andżeliki. - Nie spocznę, aż tak się nie stanie - zapewniła Izabela Jankowska w rozmowie z "Faktem" kilka lat temu.

Tajemniczy darczyńca pomoże otworzyć sprawę na nowo? Na to liczą najbliżsi. -  Mamy nadzieje, że jest to adekwatna kwota dla informatora, aby ruszyć jego sumienie - napisała w poście ciocia zaginionej 26 lat temu Agnieszki Rutkowskiej.

Izabela Jankowska jasno podkreśla, że każda dostarczona informacja będzie dokładnie weryfikowana. 70 tys. zł nagrody może zostać wypłacone zarówno w gotówce, jak i przelewem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl, goniec.pl