Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Sąd zadecydował. TVP musi przeprosić w "Wiadomościach"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.09.2023 22:06

Sąd zadecydował. TVP musi przeprosić w "Wiadomościach"

politycy
Facebook/Bezpartyjni Samorządowcy

Porażka TVP w trybie wyborczym. Wczoraj 12 września informowaliśmy o pozwie, jaki wobec Telewizji Polskiej wytoczyli Bezpartyjni Samorządowcy. Dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że ugrupowanie wygrało w sądzie z telewizją. Sąd zadecydował o wyroku.

Bezpartyjni Samorządowcy pozwali TVP w trybie wyborczym

12 września informowaliśmy o tym, że Bezpartyjni Samorządowcy w związku z pomijaniem ich ugrupowania w przekazach medialnych oraz sondażach wyborczych zdecydowali się złożyć pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP. Szalę goryczy przelał sondaż Estymatora, według którego komitet może liczyć na 3,1 proc. poparcia. - TVP uparcie pokazywała pięć partii, nas w tym pomijając. To wprowadzanie opinii publicznej w błąd i manipulacja - mówił w rozmowie z Interią Bohdan Stawiski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Przedstawiciele Bezpartyjnych Samorządowców zapowiedzieli oficjalnie na swojej konferencji, że zamierzają wytoczyć proces Telewizji Polskiej. - Nie zgadzamy się na ograniczenie Polakom dostępu do propozycji programowych ogólnopolskiego komitetu. Dlatego też postanowiliśmy założyć pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP, która w swoich ostatnich materiałach dotyczących najnowszego sondażu celowo pominęła nasz komitet wyborczy, mimo że osiągnęliśmy w nim ponad 3% - poinformowali.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Bezpartyjni Samorządowcy wygrali w sądzie z TVP

Dzisiaj z kolei pojawiła się informacja o tym, że ugrupowanie wygrało proces. - Wygraliśmy w sądzie z TVP. Sąd uznał wszystkie nasze roszczenia. TVP ma nas przeprosić w głównym wydaniu Wiadomości. Mam nadzieję, że TVP nie odwoła się od decyzji i rzetelnie będzie informować o działaniach Bezpartyjnych Samorządowców w kampanii wyborczej - napisał na Twitterze Kzysztof Maj z Bezpartyjnych Samorządowców. 

- Telewizja publiczna nie ma prawa manipulować danymi. Bezpartyjni Samorządowcy startują w wyborach parlamentarnych, zyskują popularność i to powinno być pokazywane przez rzetelne media - tłumaczył Maj na łamach Interii.

Sąd nakazał Telewizji Polskiej wystosowanie przeprosin w "Wiadomościach".

Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali zaproszenie od TVN do debaty

Wcześniej Bezpartyjni Samorządowcy zarzucali również stacji TVN, że ta pominęła ich w organizowanych debatach wyborczych. Ostatecznie jednak poinformowali, że stacja TVN finalnie zaprosiła ich ugrupowanie do debaty ogólnopolskiej.

Bezpartyjni Samorządowcy jak sami o sobie mówią, są ruchem "łączącym samorządowców, przedsiębiorców i wszystkich obywateli Polski, którzy chcą Normalnej Polski". Wśród postulatów wyborczych ugrupowania są między innymi bezpłatne, zdrowe posiłki dla dzieci w szkołach, zerowy PIT dla wszystkich obywateli, bezpłatna komunikacja miejska i regionalna czy wzrost nakładów na psychiatrię dziecięcą.

Źródło: Goniec/Interia

Tagi: TVP Polityka Sąd