Goniec.pl
tadeusz-rydzyk-zarabia-pieknie

East News AGENCJA SE

Rydzyk uczy mężczyzn, z jakimi kobietami nie powinni się żenić. Skandal na pikniku Radia Maryja

4 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, podczas jubileuszowego pikniku Radia Maryja, wygłosił przemówienie, w którym chwalił się bogactwem i krytykował Strajk Kobiet. Upomniał mężczyzn, że nie powinni wiązać się z kobietami, którzy walczą o swoją wolność obywatelską.

W pikniku Radia Maryja uczestniczyli między innymi czołowi politycy i gwiazdy muzyki disco-polo. Tuż po mszy Tadeusz Rydzyk postanowił wygłosić mowę skierowaną do zgromadzonych. Nie obyło się bez kontrowersji.

Sarah

Nie żyje Sarah Harding

CZYTAJ DALEJ

Tadeusz Rydzyk w ogniu krytyki

Tadeusz Rydzyk w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o programie Prawa i Sprawiedliwości. Żartował, że pieniądze z bonów turystycznych powinny zostać przekazane na rzecz Radia Maryja. Po chwili sprostował jednak, że wspomaganie dzieci jest dobre.

Podczas przemówienia redemptorysta zapytał zgromadzonych, czy podoba im się niedawno wybudowana świątynia. Przytoczył anegdoty związane z krytyką budynku kościoła, który został urządzony w stylu barokowego przepychu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- W tym tygodniu miałem taką przygodę, tutaj podjechałem [...] I idzie dwoje ludzi, chyba 40 lat jeszcze nie mieli. [...] "I czemu państwo tacy smutni jesteście, uśmiechnijcie się" - odezwałem się. A oni - "tak, bo tutaj takie bogactwo". A ja mówię - "ale to Polacy budują, oni kochają pana Boga i Polskę".  Oni "tak, ale te dzieci, tyle biednych dzieci jest". A ja mówię "no to trzeba pomóc, wszyscy pomagamy, nie?" No co wy na to, kościół powinien być porządny? - relacjonował założyciel Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk opowiedział również historię odwiedzin w Toruniu duchownych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Gdy kapłani zwrócili uwagę, że budowa musiała "sporo kosztować", redemptorysta miał odpowiedzieć, że "a u was to kosztują banki i kasyna, a w Polsce my od kościołów zaczynamy".

Tadeusz Rydzyk krytykuje Strajk Kobiet

Tadeusz Rydzyk przypomniał zgromadzonym, że Bóg zawsze powinien być na pierwszym miejscu. Mówił również o muzeum poświęconym Janowi Pawłowi II oraz podkreślał, że do jego ukończenia pozostało wiele pracy. Kończąc, zapowiedział koncert orkiestry wojskowej, w której występują kobiety. Wykorzystał moment, by skrytykować Strajk Kobiet.

- Dobra kobieta zawsze łagodzi w obyczaje. Dobra kobieta, a nie te takie z tymi, co się na ulicach pojawiło. Boże, nikomu nie życzę takiej żony. Jezu, mężczyźni zginęlibyście, rodzina by zginęła - mówił, nawiązując prawdopodobnie do Marty Lempart.

Schodząc ze sceny Tadeusz Rydzyk przypomniał, że należąca do niego fundacja "Nasza przyszłość" sprzedaje kalendarze na przyszły rok i książki. Radził każdemu, by dokonać stosownych zakupów.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >