Goniec.pl
tadeusz-rydzyk-zarabia-pieknie

East News AGENCJA SE

Tadeusz Rydzyk i arcybiskup Sławoj Głódź zarabiają więcej niż papież Benedykt XVI

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zarówno ojciec Tadeusz Rydzyk, jak i arcybiskup Sławoj Leszek Głódź są już emerytami, ale obaj duchowni żyją pełnią życia. Z pewnością nie mogą narzekać na swoją obecną sytuację materialną. Według doniesień Sławoj Leszek Głódź może otrzymywać nawet blisko 20 tysięcy złotych, natomiast dyrektor i założyciel Radia Maryja ma fundację, która posiada prawie 100 milionów złotych środków trwałych.

Tadeusz Rydzyk i Sławoj Leszek Głódź to prawdziwi celebryci wśród duchownych. Księża wzbudzają skrajne emocje i doczekali się już zarówno zagorzałych fanatyków, jak i największych wrogów. Łączy ich coś jeszcze – pieniądze oraz fakt, że obaj są już w wieku emerytalnym.

dzieci warszawa

Zaginął 8-latek wraz z 6-letnią siostrą. Poszukiwania na całą Polskę

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie ze sprawozdaniem majątkowym fundacji Tadeusza Rydzyka organizacja dysponuje majątkiem wysokości blisko 100 milionów złotych środków trwałych, w którego skład wchodzą nieruchomości oraz środki transportu. Według Ministerstwa Obrony Narodowej Sławoj Leszek Głódź może otrzymywać nawet 18 tysięcy złotych świadczenia emerytalnego.

Majątek i władza – Tadeusz Rydzyk

Ponad dekadę temu Tadeusz Rydzyk wkroczył w wiek emerytalny według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od roku duchowny jest emerytem także z perspektywy Funduszu Kościelnego. Wszystko jednak wskazuje na to, że dyrektor i założyciel nie myśli nad przejściem w stan spoczynku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Trudno się dziwić, ponieważ zakonnik dysponuje ogromnym majątkiem. Z ostatniego sprawozdania majątkowego jego fundacji Lux Veritatis wynika, że organizacja znajduje się w posiadaniu dóbr o wartości niemal 100 milionów złotych. Duchowny, który często podkreśla, że nie posiada niczego, dysponuje nieruchomościami o wartości 60 milionów złotych.

Do tego można dodać jeszcze środki transportu, które są warte 6,5 miliona złotych. Redemptorysta ma śmiałe plany zakupu zbiorów muzealnych, które mają wynieść nawet 90 milionów złotych. Zakonnik podobno zastanawia się też nad inwestycją w akcje za 45 milionów złotych.

Choć niedawno w mediach pojawiły się informacje, według których przełożeni toruńskiego kapłana zaapelowali, by zrezygnował ze stanowiska kierowniczego i udał się na emeryturę, twarz Telewizji Trwam dała jasno do zrozumienia, że nigdzie się nie wybiera i ma jeszcze wiele ambitnych planów. Narzekać nie może również Sławoj Leszek Głódź.

Nie tylko Tadeusz Rydzyk – Sławoj Leszek Głódź może otrzymywać kosmiczną emeryturę

Sławoj Leszek Głódź nie może pochwalić się imperium wielkości tego, które zbudował Tadeusz Rydzyk, to jego świadczenia emerytalne mogą być imponujące. W przeciwieństwie do swojego toruńskiego rówieśnika postanowił faktycznie przejść już na emeryturę.

Nie oznacza to jednak, że metropolita gdański wypoczywa w swojej posiadłości. Arcybiskup objął stanowisko sołtysa na Podlasiu. Sprawa ta wywołała wiele kontrowersji, ponieważ urodzony w Bobrówce kapłan był zamieszany w aferę pedofilską. Zarzucono mu ukrywanie informacji dotyczących nadużyć seksualnych w Kościele.

Ministerstwo Obrony Narodowej zdradziło, że Sławoj Leszek Głódź może cieszyć się świadczeniami emerytalnymi, których wysokość może sięgać nawet 18 tysięcy złotych. Dla przeciętnego Polaka otrzymywanie takiej kwoty co miesiąc może graniczyć z cudem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Profesor Andrzej Horban zabrał głos nt. kolejnego lockdownu. Padła data

  • Nie żyje aktor Jerzy Janeczek

  • Doradca Czarnka o szczegółach nowego planu oświatowego. "Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Nowe składki ZUS

Pieniądze

W 2022 roku przedsiębiorców czekają znaczne podwyżki składek ZUS

Czytaj więcej >
300+

Pieniądze

Nowe zasady wypłacania 300+ już od lipca

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Pieniądze

ZUS ma zamiar ukrócić zasiłek macierzyński. Świadczenia nie otrzymasz tak łatwo

Czytaj więcej >
Emerytury czerwcowe

Pieniądze

Senat planuje zamknąć czerwcową lukę emerytalną

Czytaj więcej >
pogrzeb kosztuje fortunę

Pieniądze

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problem

Czytaj więcej >
Kasety: magnetofon

Pieniądze

Wraca moda na kasety magnetofonowe. Niektóre kosztują dziś krocie

Czytaj więcej >