Goniec.pl
Rosyjska Duma postawiła żądania Wołodymyrowi Zełenskiemu

AFP PHOTO /UKRAINIAN PRESIDENCY PRESS OFFICE

Przewodniczący Dumy przestawił listę żądań. Zełenski otrzymał kilka warunków

18 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosyjska Duma postanowiła aktywniej włączyć się w wojnę w Ukrainie i postawiła Wołodymyrowi Zełenskiemu warunki. Przewodniczący Wiaczesław Wołodin "wyjaśnił" prezydentowi Ukrainy, co musi zrobić, "jeśli troszczy się o mieszkańców swojego kraju". Jeden obszar wewnątrz Ukrainy jest kluczowy dla rosyjskiej wizji "konsensusu".

Niezależna Nexta, ale również propagandowe rosyjskie media przekazały wiadomości na temat postanowień przedstawionych przez Wiaczesława Wołodina. Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Ukrainy.

Polskie wojsko

Do polskiej armii wezwą nawet sześćdziesięciolatków. Wiemy, kto uniknie powołania

CZYTAJ DALEJ

Wołodymyr Zełenski otrzymał listę rosyjskich warunków. W sposobie formułowania żądań nie brakuje propagandowego przekazu Kremla, że to Ukraina stoi na drodze do ogłoszenia pokoju.

Lista żądań rosyjskiej Dumy, Wołodin zwrócił się do Zełenskiego

Słowa Wiaczesława Wołodina i innych popierających rosyjskie żądania urzędników i polityków z Dumy Państwowej mogą nie znaleźć poparcia po drugiej stronie barykady. Przewodniczący Dumy ogłosił bowiem, iż Wołodymyr Zełenski powinien wyprowadzić ukraińskie wojska z Doniecka i Ługańska.

Od 2014 r. Ukraina i Rosja spierają się o autonomiczność tych obwodów. Dodatkowo kolejną kością niezgody jest Krym. Duma podkreśla, że również stamtąd zniknąć mają żołnierze armii Wołodymyra Zełenskiego.

Dmytro Kułeba skomentował postęp negocjacji, nie ukrywa, iż działania Rosjan będą się intensyfikować

"Czerwona linia" dla Rosjan. Dmytro Kułeba ujawnił stan negocjacji

CZYTAJ DALEJ

Wiaczesław Wołodin ma wobec prezydenta Ukrainy wymagania

Co jeszcze ma zrobić Wołodymyr Zełenski, aby spełnić warunki rosyjskiej Dumy? Wiaczesław Wołodin nie zatrzymał się tylko na kwestii wyprowadzenia wojsk ze spornych terytoriów Ukrainy.

Przewodniczący Dumy wskazał, iż Krym musi zostać uznany przez prezydenta Ukrainy za terytorium neutralne. Co to znaczy w praktyce? Po podjęciu przez Wołodymyra Zełenskiego decyzji zgodnej z żądaniami Wiaczesława Wołodina Krym otrzymałby status niezaangażowanego w żadne bloki polityczne. Poza tym rosyjski polityk domaga się "denazyfikacji" i "demilitaryzacji" całej Ukrainy.

Nic nie wskazuje jednak, by prezydent Ukrainy odpowiedział na listę rosyjskiej Dumy pozytywnie. - Warunki osiągnięcia pokoju muszą być przyzwoite, nie możemy oddać naszego terytorium - powiedział w najnowszym wywiadzie dla CNN Wołodymyr Zełenski.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: nexta, wp.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >