Goniec.pl
RMF FM

pixabay.com, autor: mohamed_hassan

RMF FM: Rząd przed majówką nie poluzuje kolejnych obostrzeń

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Polacy usilnie zastanawiają się, czy jeszcze przed majówką zostaną wprowadzone kolejne luzowania obostrzeń. Do nieoficjalnych ustaleń w tej kwestii doszli dziennikarze RMF FM. Plany rządu w tej kwestii nie przypadną do gustu wielu osobom.

Od przyszłego poniedziałku w życie wchodzi pierwsza transza poluzowanych obostrzeń. W 11 województwach (z wykluczeniem śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego) dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki w trybie hybrydowym.

Dodatkowo ponownie będzie można korzystać z usług fryzjerów, kosmetyczek i tatuażystów. Oczywiście we wszystkich miejscach pełniących takie usługi muszą być przestrzegane ścisłe zasady reżimu sanitarnego.

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiadał, że w kolejną środę poznamy plany na stopniowe luzowanie kolejnych obostrzeń. Wiele osób miało nadzieję, że oznacza to "odmrożenie" jeszcze przed majówką. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM tak się jednak nie stanie.

Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że do końca majówki nie zajdą już żadne zmiany w obostrzeniach. Reporter Krzysztof Berenda poinformował, że rząd nie dopuszcza takiej możliwości.

[EMBED-243]

Powodów takiej decyzji ma być co najmniej kilka. Po pierwsze, w szpitalach wciąż przebywa wielu chorych wymagających hospitalizacji. Znaczna poprawa w tej kwestii może nastąpić dopiero w terminie do kilkunastu dni.

Po drugie, rząd dmucha na zimne przed zdecydowanym otwarciem programu szczepień. Do 9 maja większość chętnych Polaków ma otrzymać już skierowania na przyjęcie pierwszej dawki preparatów ochronnych. Brak poluzowania obostrzeń ma w pewnym stopniu zagwarantować, że harmonogram nie ulegnie zmian przez kolejne duże liczby zakażeń.

Wszystko wskazuje więc na to, że kolejna pula restrykcji zostanie zniesiona dopiero po 4 maja. Na co możemy wówczas liczyć? Minister zdrowia zaznaczał, że chciałby w pierwszej kolejności przywrócić funkcjonowanie instytucji kultury.

Bardzo możliwy będzie również powrót do nauczania hybrydowego większej liczby roczników szkolnych. Minister edukacji podkreślił ostatnio, że chciałby aby wszyscy uczniowie wrócili do szkół jeszcze w obecnym roku szkolnym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Patryk Przybyłowski

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >