Goniec.pl
ii-51

goniec.pl

RMF FM: Rząd przed majówką nie poluzuje kolejnych obostrzeń

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Polacy usilnie zastanawiają się, czy jeszcze przed majówką zostaną wprowadzone kolejne luzowania obostrzeń. Do nieoficjalnych ustaleń w tej kwestii doszli dziennikarze RMF FM. Plany rządu w tej kwestii nie przypadną do gustu wielu osobom.

Od przyszłego poniedziałku w życie wchodzi pierwsza transza poluzowanych obostrzeń. W 11 województwach (z wykluczeniem śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego) dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki w trybie hybrydowym.

Dodatkowo ponownie będzie można korzystać z usług fryzjerów, kosmetyczek i tatuażystów. Oczywiście we wszystkich miejscach pełniących takie usługi muszą być przestrzegane ścisłe zasady reżimu sanitarnego.

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiadał, że w kolejną środę poznamy plany na stopniowe luzowanie kolejnych obostrzeń. Wiele osób miało nadzieję, że oznacza to "odmrożenie" jeszcze przed majówką. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM tak się jednak nie stanie.

Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że do końca majówki nie zajdą już żadne zmiany w obostrzeniach. Reporter Krzysztof Berenda poinformował, że rząd nie dopuszcza takiej możliwości.

[EMBED-243]

Powodów takiej decyzji ma być co najmniej kilka. Po pierwsze, w szpitalach wciąż przebywa wielu chorych wymagających hospitalizacji. Znaczna poprawa w tej kwestii może nastąpić dopiero w terminie do kilkunastu dni.

Po drugie, rząd dmucha na zimne przed zdecydowanym otwarciem programu szczepień. Do 9 maja większość chętnych Polaków ma otrzymać już skierowania na przyjęcie pierwszej dawki preparatów ochronnych. Brak poluzowania obostrzeń ma w pewnym stopniu zagwarantować, że harmonogram nie ulegnie zmian przez kolejne duże liczby zakażeń.

Wszystko wskazuje więc na to, że kolejna pula restrykcji zostanie zniesiona dopiero po 4 maja. Na co możemy wówczas liczyć? Minister zdrowia zaznaczał, że chciałby w pierwszej kolejności przywrócić funkcjonowanie instytucji kultury.

Bardzo możliwy będzie również powrót do nauczania hybrydowego większej liczby roczników szkolnych. Minister edukacji podkreślił ostatnio, że chciałby aby wszyscy uczniowie wrócili do szkół jeszcze w obecnym roku szkolnym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Tagi:

Patryk PrzybyłowskiAutor

Główny wydawca portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patryk.przybylowski@goniec.pl

Podobne artykuły

Dziennikarze "Super Experssu" przypomnieli post, który Jerzy Owsiak wrzucił w mediach społecznościowych w 2019 r. dotyczący jego zarobków (Michal Zebrowski/East News).

Wiadomości

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Czytaj więcej >
WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Wiadomości

WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Czytaj więcej >
Wypadek, słup elektryczny, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Wiadomości

Łódzkie: Tragiczny wypadek pod Skierniewicami, auto zderzyło się ze słupem elektrycznym

Czytaj więcej >
29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Wiadomości

29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Czytaj więcej >
IMGW ostrzega przed niebezpieczną gołoledzią (Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto).

Wiadomości

Niebezpieczna pogoda w weekend. IMGW ostrzega przed śliskimi drogami

Czytaj więcej >
Zaparkował samochód pod Lildem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Wiadomości

Zaparkował samochód pod Lidlem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Czytaj więcej >